İzmir yerli haberi: Gaziemir Belediyesi’nin “Cv Bank” Birimi, Geleceğini Kuran Canlı Kadınlar Projesi’ne Dahil Oldu

Türkiye’da eğitimde ve istihdamda saha alamayan canlı kadınların iktisadi ve sosyal hayata katılımlarını artırmayı hedefleyen Geleceğini Kuran Dinç Kadınlar Projesi’ne, Gaziemir Belediyesi da CV Bank Birimi ile dahil oldu.

“İnsana layık hareket ve ekonomik tahaccüm” hedefiyle yola çıkılan proje, Aile ve Içtimai Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Asayiş Bakanlığı hareket birliğinde, Birleşmiş Uluslar Kalkınma Programı (UNDP) ve Sabancı Vakfı yoluyla yürütülüyor. Proje kapsamında Adana, Ankara, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, Konya, Mardin, Trabzon, Van ve İzmir tayyareci mülk seçildi.

Projenin İzmir ayağını yürüten Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı İzmir Kayran Izlence Yetkilisi Güvenç Küçüktok, BM Kalkınma Programı Projeler Müdürü Istek Karaarslan, Emek ve Içtimai Asayiş Bakanlığı İstihdam Politikaları Birim Uzmanı Esra Sermin Ağababa, Sabancı Vakfı Proje Yöneticisi Simla Yavaş’ın vadi aldığı grup Gaziemir Belediyesi CV Bank İstihdam Ofisi’nin çalışmalarını yerinde nezaret etmek için Gaziemir Belediyesi’ne mülakat etti. Kadro, Gaziemir Belediyesi Matbuat Nişane ve Halkla İlişkiler Müdürü ve CV Bank Sorumlusu Oktay Bilim Adamı ile görüştü. Görüşmenin arkası sıra Gaziemir Şehremini Halil Ardıl’nın üstelik müsaade vermesiyle Gaziemir Belediyesi CV Bank Birimi, projeye dahil oldu.

“KADIN İSTİHDAMI ÖNCELİĞİMİZ”

Projeyi değerlendiren Gaziemir Şehremini Halil Ardıl de kadının toplumsal hayatın rastgele alanında bulunması üzere çalışmalar yürüttüklerini, CV Bank’ın bile özellikle bu konuya yoğunlaştığını belirterek, “Çalışmalarımızın Birleşmiş Uluslar, Sabancı Vakfı kabil yüce kurumlar eliyle de görülmüş olmasından nazik memnuniyet duyuyoruz. İstihdamda yenilikçi gelişmeler için CV Bank İstihdam Ofisimizin çalışmalarını sonuna kadar destekliyorum. Bu proje ile çıktı kadının yetişek ve hareket olanağına kavuşacağına inanıyorum” diye konuştu.

Gaziemir Belediyesi CV Bank Birimi Sorumlusu Oktay Bilimci ise bu projede meydan almaktan itibar duyduklarını vurgulayarak, “CV Bank Birimi, her geçen çağ artık vatandaşımızın hareket sahibi olması için kebir ayrımsız delalet görevi görüyor. Hem gelişim verenle hem dahi iş arayan yurttaşlarla duygudaşlık kuran tıpkısı çalım olduk. Belediyedeki ekibimizin da özverili çalışmasıyla ortalama rastgele ay 100 vatandaşımızı, son 16 kamer zarfında bin 620 vatandaşımızın aksiyon sahibi olmasına aracılık ettik. Bu çalışmalarımızın Mürekkep Milel Programı eliyle birlikte görülmüş olmasından balaban mutluluk duyuyoruz. Geleceğini Kuran Zihayat Kadınlar Projesi’ne kocaman katkılar sunacağımıza inanıyoruz” diyerek konuştu.

Share: