Gram altında yükseliş sürüyor

Geçkin ons fiyatına paralel derece kazanan altının gram fiyatı, haset yüzdelik 1,4 artışla 1.032 liradan tamamladı.

Altının gram fiyatı, yıpranmamış güne birlikte yükselişle başlamasının peşi sıra saat 10.15 bakımından önceki kapanışının yüzde 0,2 üzerinde 1.034 liradan prosedür görüyor.

Tıpkısı dakikalarda çeyrek altın 1.698 liralık, cumhuriyet altını birlikte 6.940 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı, mazi yüzde 1,5 derece kazanmasının arından şu dakikalarda 1.791 dolar seviyesinde yatay seyrediyor.

Analistler, BENDE Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Tayvan’ı müzakere etmesinin arkası sıra gündeme mevrut jeopolitik risklerden bindi bulan altın fiyatlarının bugün KÖLE’da açıklanacak istihdam verileri öncesinde sakin bir azimet izlediğini bildirdi.

BENDE’da açıklanan ikinci çeyrek altın tahaccüm verisinin teknik resesyona bel etmesinin peşi sıra makroekonomik verilerin öneminin arttığını nâkil analistler, bugün yayımlanacak istihdam raporundaki tarım dışı istihdam, avarelik oranı ve ortalama saatlik kazançlar verilerinin strateji edileceğini söyledi.

Çevre beklentilerine göre, ekincilik dışı istihdamın 250 bine yavaşlaması, başıboşluk oranının yüzdelik 3,6’da çakılı kalması ve sayı farkı saatlik kazançların mahiye yüzdelik 0,3 artması öngörülüyor.

Analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.750 doların bindi, 1.790 doların dayanım konumunda bulunduğunu kaydetti.

A1 Capital Envestisman bülteninde, ‘Gram Değerli’üstelik esbak alıcıların yine güçlendiği görülürken, esbak %1.35 derece kazanımı ile 1032.18TL’den kapanış gerçekleşti. Yükseliş eğiliminin gücünü koruduğu görülürken, teknik göstergelerde da artı sürüyor. Gücük vade üstelik koskocaman direnç noktaları namına gördüğümüz 1033 ve 1042 TL seviyelerine yaklaşan Gram Altın’üstelik güdük vadeli hareketin bire bir trende dönebilmesi açısından 1042 TL direncinin üzerinde kapanış gerçekleşmeli. Kontra halde kar satışları faal olacaktır. Bu nedenle yeni pozisyonlar amacıyla 1042TL direncinin geçilmesini beklemek yararlı olacaktır. ‘ denildi

İnfo Envestisman Foreks bülteninde, ‘Haftaya 1764 seviyesinden başlayan ons kızıl, hafta boyu gösterdiği aşamalı yükselişleriyle, haftanın akıbet iş gününde haftaya mebde seviyesinin üstünde fiyatlanıyor. Mazi 1764 seviyesinden açılan kızıl mızrap, günü 1791 seviyesinden tamamlayarak, yüzde 1,50’nin üstünde çoğalma sergiledi. Esbak piyasalar ÇAKER kanadından mevrut İşsizlik maaşı başvurularını ve dış ticaret açığı verilerini izleme etti. İşsizlik başvuruları 260K seviyesinde gelerek Kasım’dan beri sunma yüksek seviyeye andıran seyrediyor. ABD Dış Ticaret Açığı ise yılın esasen beri yeryüzü bağan seviyesine geldi. İhracatın yüzde 1,7 artması ve ithalatın yüzdelik 0,3 düşmesiyle Dış Tecim Açığı 79,6 bilyon dolar olarak gerçekleşti. MEMLUK Suret Bankası New York, global tedbir zincirleri üzerindeki baskının Orak Ayı ayında, esbak yılın aile ayına göre arz düşük seviyeye gerilediğini bildirdi. Antrparantez Fed Üyesi Mester dün verdiği demeçte, ati olan soylu erki verilere bakarak eylül kocaoğlan nema oranlarını belirleyeceklerini söyledi ve şişkinlik yüzdelik 2 hedefine geldiğinde nema indirimleri gerçekleşebilir dedi. Bugün gözler değerli yatırımcıları açısından önemini koruyucu ve BENDE’nin Ilkgüz ayı amacıyla uygulayacağı Getiri politikası için bire bir o kadar çok öneme ehil olan Tarım Dışı İstihdam verisinde olacak ve beklenilenin altında ati olan veri dinginlik endişesini henüz birlikte artıracaktır. bu durum kızıl metalde irade yaratabilir. Bili TSİ 15:30’bile açıklanacak. Bili ile toptan bazda anif hareketlenmeler yaşanabilir. XAUUSD grafiğini teknik yerine inceleyecek olursak 1807 – 1825 – 1840 seviyeleri dayanım noktaları kendisine; 1785 – 1773 – 1755 seviyeleri ise destek noktaları olarak strateji edilebilir.’ denildi.

Dolar 18 lira sınırında

 

Neşelilik tüketimi 12 ayın zirvesinde

 

Share: