Enuygun: Bu yaz dinlence amacıyla yeryüzü çokça Antalya ve İzmir tercih edildi

Enuygun.com, bu yaz en haddinden fazla tercih edilen dinlence bölgelerinin Antalya ve İzmir olduğunu bildirdi.

Enuygun.com açıklamasına göre, ateş parçası aplikasyon üzerinden tayyare ve otobüs bileti satın alan ve otel rezervasyonu gerçekleştiren seyahatseverlerin gözyaşı ortalaması 32, sunma aşkın tercih edilen dinlence destinasyonlarıysa Antalya ve İzmir oldu.

Mobil uygulamadan tayyare bileti satın alanların yüzde 58’i erkek, yüzdelik 42’si ise kadın kullanıcılardan oluştu. Otobüs biletinde bu azamet yüzde 53 erkek, yüzdelik 47 avrat olarak gerçekleşti.

Tüm yaz döneminde yeryüzü haddinden fazla uçak bileti satılan günler Kurban Bayramı tatili tarihlerine denk geldi. Kurban Bayramı’nın balya geldiği temmuzda esbak ayak tabanı bakarak murat otobüs biletinde yüzdelik 60, uçakta ise yüzdelik 200 arttı.

Bildirme fiyatlı uçak bileti 62 bin 910 TL oldu

Bu yaz IOS kullanıcıları İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya ve Adana şehirleri amacıyla tayyare bileti almayı yeğleme etti. Android kullanıcılarının tercihi ise İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya ve Diyarbakır oldu.

Enuygun cümbüşlü uygulaması üzerinden satın alınan yer fiyatlı tayyare bileti 62 bin 910 TL fiyatıyla azimet-çağ Hannover-İzmir rotası için oldu. Genişlik çok otobüs bileti Ankara üzere alındı.

Sunu çok otobüs bileti alınan destinasyonları arasında Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya ve Adana ön plana imdi. Aplikasyon üzerinden alınan arz uygun otobüs bileti fiyatı 10 TL ile İstanbul- Dertli rotası olurken, arz erdemli bilet ise sepet tutarı 3 bin 996 TL ile İstanbul- Van seferi üzere oldu.

Otel rezervasyonlarında İstanbul ve Antalya öne daha çok

Uygulama üzerinden otel verileri incelendiğinde yer çokça ayırtma yaptırılan destinasyonlar beyninde İstanbul, Antalya, Ankara, İzmir ve Belgrad öne artık.

Yeryüzü pahalı sepet tutarında 95 bin TL ile Antalya geçmiş sırada saha alırken, yeryüzü akla yatkın fiyatlı ayırtma ise gecelik 65 TL ile Pattaya’de yapıldı. Kullanıcıların en haddinden fazla aradığı konseptler beyninde bungalov oteller, rastgele madde karışma oteller ve İslami oteller meydan aldı.

“Kullanıcılar fiyatlardaki değişimleri usa vurma takip edebildi”

Açıklamada konuya ilgilendiren görüşlerine saha sunulan Enuygun Ticaret Direktörü Orkun Özkan, 2022 yaz sezonunda bağırsak hatlarda arzın daraldığını ve kullanıcıların yer bulmakta zorlandığını belirterek, “Bu dönemde teknolojinin önemini aynı kez henüz gördük. Alelhusus sunduğumuz ‘Fiyat Alarmı’ kadar ürünlerle kullanıcılarımız ücretlerde yaşanan değişimleri izleme yazar, kendilerine bildirme akla yatkın fiyata satın alma işlemlerini tamamladı.” ifadelerini kullandı.

Gelecek sene birlikte muhtelif olumsuzluklar zımnında sunu düşüşü yaşanabileceğini kaydeden Özkan, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bu nedenle iç hatlarda gezi edecek kullanıcılarımızın elan evvel tek olmadığı kadar er davranarak seyahatlerini planlamaları gerekecek. Tüketicilerimiz, Enuygun canlı uygulaması yardımıyla bütçesine bakarak tayyare bileti, otobüs bileti, otel rezervasyonu ve dil isticar seçimi yapabilir, tatilini tek bir uygulama üzerinden derakap planlayabilir.”

Share: