Elazığ ve Şırnak’ta 127 iskân yerine kardan ulaşım sağlanamıyor

Elazığ ve Şırnak’ta canlı olan kar yağışı nedeniyle 127 yerleşme yerinin yolu ulaşıma kapandı.

Elazığ İl Özel İdaresi Misil ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünden alınan bilgiye bakarak, kentin efdal kesimlerinde kar yağışı ve tipi etkisini sürdürüyor.

Merkezde 14, ilçelerden Ağın’da 10, Alacakaya’da 5, Arıcak’ta 6, Beyaz Zehir 2, Karakoçan’da 60, Keban’da 15, Kovancılar’da 46, Palu’da 10 ve Sivrice’de 3 karye yolu ulaşıma kapandı.

Ekiplerin çalışması sonucu ilçelerden Baskil’de 2, Eroin’de 2, Karakoçan’da 10, Kovancılar’da 31 ve Sivrice’de 3 köy yolu ulaşıma açıldı.

Kapalı 123 köy yolunun ulaşıma açılması üzere ekipler kesintisiz iş yürütüyor.

Şırnak

Şırnak’ın Beytüşşebap ve Uludere ilçelerinde sabahleyin saatlerinden itibaren çalışkan olan kar yağışı, hele efdal rakımlı köylerde ulaşımda aksamaya neden oldu.

Kar kalınlığının yer meydan 15 santimetreye ulaştığı 2 ilçeye mecbur 1 yer, 2 köy ve 1 mezra için ulaşım sağlanamıyor.

Ekiplerin bölgede yol açılış çalışmaları devam ediyor.

Şırnak Valiliğinin sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda, gün ortası saatlerinden itibaren Beytüşşebap ve Uludere ilçelerinde kar yağışının 20 santimetre ve üst olacağı hesap edildiği aktarıldı.

Paylaşımda, “Sağlam kar yağışlarının yarına kadar deli dolu olması beklenmektedir. Ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı kabilinden olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.” ifadelerine düzlük verildi.

Share: