Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Bu behişt vatanı müstevlilerin yöntem mühendisliklerine doğrulama edemeyiz”

Cumhur Reisi ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, hangi tuzaklar kurulursa kurulsun, TEKNOFEST gençliğinin uyanışının engellenemeyeceğini ve ati asrın Türkiye yüzyılı olmasının önüne geçilemeyeceğini söyledi.

Erdoğan, Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda DÜRÜST Parti Samsun Genişletilmiş İl Müzakere Meclisi Toplantısı’nda konuştu.

Türkiye’nin dünya savunma uran piyasasında kortej sahibi konuma gelmesinin küresel silah tüccarlarını rahatsız ettiğini bildiklerini tamlayan Erdoğan, şöyle bitmeme etti:

“Farklı kimliklerden, farklı görüşlerden olmalarına rağmen bu çevrelerin eş paydası Türkiye karşıtlığı ve Türk milleti düşmanlığıdır. Türkiye’nin defans endüstri yanında diğer alanlarda bile hayatiyetli, müstakil tıpkı büyüklük haline gelmesine tahammülleri namevcut. Bu tahammülsüzlüklerini değme fırsatta dile getirmekten dahi çekinmiyorlar. Hangi diyor, ‘Helalleşme.’ Bu ayrımsız baziçe. Bu oyunun yerini ‘hesaplaşma’ söylemlerinin almasının gerisinde aha bu benimseyememe var. İmam dil cambazı okullarımızla ayrıntı ve intikal yuvalarımızla alimlerimizle ait hakaretlerin havada uçuşmasının gerisinde bu nobranlık var. Başkaca kimi şahsiyet fukaralarının partimizin kapısına kilit vurmaktan bahsedecek büyüklüğünde gözlerini karartmasının gerisinde bu faşist kafayı hortlatma çabası vardır. Alevi Bektaşi kardeşlerimizi erek düzlük edepsizlikler de ülkemize sığınan muhacirlere yönelik tiksinme söylemleri dahi bu oyunların birer parçasıdır. Özen ederseniz CHP ve yoldaşları milletten beniz bulamadıkça anbean daha aşkın zılgıt ve hakaret diline sarılıyorlar.”

Birilerinin, gençliklerinin olmadığını söylediğini belirten Erdoğan, alandaki gençleri işaret ederek, “Bu hangi bu, gençliğimiz değil mi? Gençliğimiz bulunmayan diyenlere sesleniyorum, kendinize bakın kendinize evvelallah bizler gençliğimizle hava duyuyoruz, gençliğimizle gelişigüzel hedefe yürüyoruz. Diyorlar ki ‘kadın teşkilatı bulunmayan.’ Yanlişsiz kadınlar amade. Kadınlarımızla bu arada, gençlerimizle beraber, temel kademeyle bu arada gümbür gümbür geliyoruz.” ifadelerini kullandı.

“2023’te da Cumhur İttifakı yerine sandıkları patlatacağız”

Seçimlere dar eyyam kaldığını dile getiren Erdoğan, “Demincek bu basit günleri gayet ongun değerlendirecek ve inşallah 2023’te bile Cumhur İttifakı namına sandıkları patlatacağız.” dedi.

Geçmişte defalarca deneyim ettikleri ve imdi rafa kalktığını ümit ettikleri bayat senaryoların, CHP ve yoldaşları marifetiyle yeniden tedavüle sokulmaya çalışıldığını söyleyen Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Burada kurtuluşun ve şahlanışın şehri Samsun’dan fitne tüccarlarına peyda söylüyorum, hangi yaparsanız yapın başaramayacaksınız. Bu milletin kardeşliğini bozamayacaksınız. Sinsi emellerinize ulaşamayacaksınız. Hangi tuzakları kurarsanız çağ TEKNOFEST gençliğinin uyanışını engelleyemeyeceksiniz. Kimlerle dal kola girerseniz girin, gelecek asrın Türkiye yüzyılı olmasının önüne geçemeyeceksiniz. Zira bu millet bundan sonra vaktini ve enerjisini heba edecek senaryolara değer etmiyor. 2023 seçimleri ufukta belirdikçe siyasi iklimi zehirlemeye, insanımızı kutuplaştırmaya çevrilmiş hamlelerin çoğalacağının farkındayız.”

“Bu behişt vatanı müstevlilerin politika mühendisliklerine teyit edemeyiz”

Erdoğan, bu sinsi planları bozacak, kirli niyetleri kursaklarında bırakacak, Türkiye’yi önce 2023 hedefleri arkası sıra üstelik 2053 vizyonuyla buluşturacak olanın kendileri olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Bu milletin yüzyıllık hayallerini, asırlık özlemlerini gerçeğe dönüştürecek olan kadrolar biziz. Türkiye’nin baştan şekillenen küresel sistemde doğruluk ettiği yeri almasını sağlayacak olan biziz. SELIM Fırka ve Topluluk İttifakı, ülkemizin birliğinin, dirliğinin, varlık ve güvenliğinin teminatıdır. YANLIŞSIZ Parti ve Topluluk İttifakı milli iradenin, ulus egemenliğinin sarsılmaz savunucusu, Cumhuriyetimizin yılmaz neferidir. Her karışında benzeri kahramanın yattığı bu cennet vatanı müstevlilerin yöntem mühendisliklerine doğrulama edemeyiz. Mazlum ve mağdurların umudu olan bu domuzuna ülkeyi ne FETÖ’cü hainlerin hangi PKK’lı alçakların hangi üstelik bunların CHP içindeki uzantılarının insafına infirak edemeyiz.”

“Samsun’a sonuç 20 yılda hep 43 bilyon teklik envestisman yaptık”

Kendileri amacıyla esas olanın “milletin rızası” ve “yararlı duası” olduğunun altını çizen Erdoğan, “Bizim amacıyla ana olan geride şükranla özge edilecek eserler, hizmetler bırakmaktır. Bu tatlılıkla çalışarak, sonuç 20 yılda diğer 80 vilayetimizle gelişigüzel Samsun’de da şişman tıpkı

dönüşüm gerçekleştirdik. Samsun’a serencam 20 yılda hep 43 bilyon lira yatırım yaptık.” dedi.

Eğitimde 5 bin 626 yeni dershane düz yazı ettiklerini, ikinci büyüklük üniversitesi kendisine Samsun Üniversitesini şehre kazandırdıklarını tamlayan Erdoğan, şunları paylaştı:

“Gençlik ve sporda 12 bin 392 sevimli kapasiteli faziletli öğrenim elverişsiz binaları açtık. Mecmu 93 skor spor tesisini Samsun’dahi mensur ettik. Toplumsal yardımlarda Samsunlu ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza hep 5,5 milyar lira üs aktardık. Sağlıkta 21’i hastaneden oluşan bütün 42 skor esenlik tesisi yaptık. 900 yataklı vagon Samsun Site Hastanemizle gelişigüzel 5 esenlik tesisimizin yapımına devam ediyoruz.”

(sürecek)

Cumhur Reisi Erdoğan, DOĞRU Öğür Samsun Genişletilmiş İl Enformasyon Meclisi Toplantısında konuştu: (3)

“Bizim olmadığımız her yeri şehit bacısına küfredenlerin, milletin inancına ‘Orta Yüzyıl karanlığı’ diyenlerin, 3 kuruşluk menfaatleri üzere değerlerini tezgaha koyanların dolduracağını katiyen aklımızdan çıkarmamalıyız”

“2023 imtihanını dahi kudretli tıpkısı şekilde vererek bakım mücadelemizi devam ettirmek istiyoruz”

Reisicumhur ve DÜRÜST Fırka Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bizim olmadığımız her yeri şehit bacısına küfredenlerin, milletin inancına ‘Orta Asır karanlığı’ diyenlerin, 3 kuruşluk menfaatleri için değerlerini tezgaha koyanların dolduracağını katiyen aklımızdan çıkarmamalıyız.” dedi.

Erdoğan, Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda AK Öğür Samsun Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısında konuştu.

Çevre ve şehircilikte, Şişko Bölük İdaresi (TOKİ) Başkanlığı eliyle Samsun’bile 11 bin 264 bölük projesini hayata geçirdiklerini belirten Erdoğan, bu konutların 9 bin 563’ünü tamamlayıp vatandaşların hizmetine sunduklarını, 1701 konutun yapımına devam ettiklerini, kentte 6 millet bahçesi projesinin bulunduğunu bildirdi.

Ulaştırmada 120 kilometreden devraldıkları kentin mukassem kere uzunluğunu 312 kilometreye ulaştırdıklarını kaydeden Erdoğan, Gelemen Geri Hizmet Merkezini şehre kazandırdıklarını, Samsun- Sivas arasındaki çıpa yolunun modernizasyonunu yaparak 9 saate yakın seyahat süresini tahminî 5,5 saate indirdiklerini ve Samsun’u acul şimendifer hatlarına bağlayacak çalışmaların üstelik yürütüldüğünü söyledi.

Erdoğan, tarım ve ormanda Vezirköprü Barajı ile alay malay 9 baraj mensur ettiklerini, 3 barajın inşaatının sürdüğünü belirterek Samsunlu çiftçilere hep 3,2 milyar teklik tutarında tarımsal bindi verdiklerini anlattı.

“Milletimizle irtibatımızı ne büyüklüğünde güçlü tutarsak geleceğe o kademe güvenle bakabiliriz”

Uran ve teknolojide 4 kullanılmamış kombinasyon endüstri bölgesi, bire bir teknopark ve 4 AR-GE merkezi kurduklarını tabir fail Erdoğan, şunları söyledi:

“Enerjide Samsun ve 14 ilçesini doğalgazla tanıştırdık. Önümüzdeki biraz yıl içinde Asarcık ve Salıpazarı’na de doğal gazı yer ediyoruz. 2023 imtihanını birlikte kudretli bire bir şekilde vererek hizmet mücadelemizi bitmeme ettirmek istiyoruz. Bunun için sizlerden vites yükseltmenizi bekliyorum. Özellikle gençlerimizden tempolarını biraz elan artırmalarını istiyorum. Çoluk Çocuk münteha mı? Kadın kardeşlerimizden husus bap dolaşmalarını istirham ediyorum. Birlik teşkilat yerine sizlerden bildirme ücra iskân yerlerine kadar parçalanmamış düzlük tahakküm yapmanızı alelhusus kâm ediyorum. Milletimizle irtibatımızı hangi kadar hareketli tutarsak tümen olarak geleceğimize o etap güvenle bakabiliriz.”

Partililerden, herif amacıyla fakat çalıştığının karşılığının olduğunu unutmamalarını isteyen Erdoğan, şunları kaydetti:

“Utku, say verenlerindir, çalma dökenlerindir, hakkın rızasını gözeterek halisane çalışanlarındır. Bizim olmadığımız temas yeri martir bacısına küfredenlerin, milletin inancına ‘Orta Çağ karanlığı’ diyenlerin, 3 kuruşluk menfaatleri üzere değerlerini tezgaha koyanların dolduracağını katiyen aklımızdan çıkarmamalıyız. Sizlere güveniyorum, inanıyorum. Karşımda 2023’ü yeni bir milat yapacak kahramanları görüyorum.”

-Notlar

Erdoğan, konuşması öncesinde, tümen teşkilatınca ışık gösterisi ve videolar eşliğinde İbrahim Tatlıses’in “Hadi Söyle” şarkısı dinletildi. Henüz sonraları Erdoğan’ın “Demincek size benzeri dahi tığ şaşırtı yapalım.” demesinin ardından Orhan Gencebay’ın “Yarabbim” eserini dinletti.

Erdoğan, konuşmasının benzeri bölümünde salondaki gençlerin, “Başbuğ bize öz ısmarla” tezahüratları üzerine partisinin memleket başkanından bu konuda benzeri tedbir yapması istedi. Konuşmasının peşi sıra ise Erdoğan, gençleri birlikte öz içmeye davet etti.

Programın peşi sıra YANLIŞSIZ Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, günün anısına Cumhur Reisi Erdoğan’a dürü arz etti.

Toplantıda, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akaret, Iblağ ve Enfrastrüktür Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, Endüstri ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank, Ekincilik ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, DOĞRU Parti Umumi Başkanvekili Binali Yıldırım, DOĞRU Parti Genel Komutan Yardımcıları Mahmur Çiçeği Karaaslan, Vedat Demiröz, Efkan Alabalık, Erkan Kandemir, Ömer İleri ile milletvekilleri ve AK Parti’nin kurum üyeleri katıldı.

(Bitti)Share: