Çin, 2022’nin Genişlik Mutlu Kentlerini Seçti

Çin’in güneybatısındaki Sichuan eyaletinde mevcut Chengdu’daki Chengdu Dev Panda Yetiştirme ve Araştırı Üssü’nde ilk kez umum ile mülaki yıpranmamış doğma dev panda yavruları, 28 Eylül 2022.  (Fotoğraf: Xu Bingjie/Xinhua)

HANGZHOU, 21 Ara (Xinhua) — Çin’in doğusundaki Zhejiang eyaletinin merkezi Hangzhou’da Çarşamba günü düzenlenen foruma göre, on eyalet merkezi ve büyük şehir ile iklim düzeyindeki 11 kent, 2022’in sunma bahtiyar kentleri seçildi.

En mutlu kentler ortada Chengdu, Hangzhou, Ningbo, Xining, Guangzhou, Changsha, Shenyang, Hefei, Qingdao ve Nanjing düzlük alıyor.

En mutlu yerleşim yerleri beyninde on ilçe düzeyinde şehir ve on kentsel bölge bile saha aldı.

Kentler, büyük malumat çokluk, anketler ve panel tartışmalarını içeren iki maaş süreçte, Xinhua Marifet Ajansı’na sadık Oriental Outlook dergisi ve bellek kuruluşu Liaowang Enstitüsü marifetiyle seçildi.

Organizatörlere bakarak, kentler, insanların refahı ve nitelikli kalkınma, yeşil kalkınma ve gür yönetişim çerçevesinde gösterilen çabalar ayn önüne alınarak belirlendi. Kent sakinlerinin mutluluk duygusunun ayrımsız zamanda yerli eğitim, istihdam, dirimsel, toplumsal bol bolamat, sağlık ve yaşam koşullarıyla birlikte ilişkili olduğu belirtildi.

Çin’dahi 2007’den beri rastgele sene ülkenin sunu mutlu kentleri seçiliyor.

Share: