CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan curcuna ve konserlerin halel edilmesine aksülamel: Anca kafanıza göre yasaklayamazsınız

Türkiye’nin yer nazik saz festivalleri arasında düz düzlük ve bu sene 1-4 Ilkgüz günleri arasında ikincisi düzenlenecek olan Milyon Fest Fethiye, Muğla Valiliği eliyle tağyir edildi. Bu festivalin dahi fek edilmesiyle içtimai medyada akıbet aylarda Türkiye’üstelik halel edilen dinleti ve festivaller gündem oldu.

SONUÇ 4 AYDA İPTAL EDİLEN 14. ORGANİZASYON

Türkiye’de son 4 ayda; Eskişehir Anadolu Fest, Niyazi Koyunca Pendik Konseri, Zonguldak Kozlu Mizik Festivali, Munzur Küktür ve Tabiat Festivali, Kazdağı Ekoloji Festivali, Gökçeada Meryem Asıl Panayırı, ODTÜ Ilkbahar Şenliği, Muş Metin- Kemal Alp Konseri, Aynur Doğan Bursa ve Kocaeli Konserleri, Başkent Hars Yolu Festibali Miae Konseri, Hükûmet Merkezi Kültür Yolu Festivali Meydanlık Malikian Konseri, Apolas Lermi Denizli ve Bostancı Konserleri ve akıbet olarak Milyon Fest Fethiye mütenevvi sebepler gösterilerek fesih edildi.

VALİLERİ UYARIYORUM: BOYNUMUZU EĞECEĞİZ Mİ ZANNEDİYORSUNUZ?

İptal kararlarına tepki gösteren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Valileri uyarıyorum; öyle kafanıza göre gençlerin eğlenmesini yasaklayacaksınız, biz hepimiz da boynumuzu eğeceğiz mi zannediyorsunuz?” dedi.

“MİLYONLARI KARŞINIZDA BULACAKSINIZ, ŞAKŞAKÇILIK YAPMAYIN”

Sözlerini sürdüren Kılıçdaroğlu, “Bulunmayan anca soygunculuk. Dinleti yasaklamaya bitmeme ederseniz, milyonları karşınızda bulacaksınız. Şakşakçılık yapmayın, devletin valisi olun. Devletin!” dedi.Share: