Benhur Keser: “Haftalık yaşayamayız”

Çaykur Rizespor’un yeni sol kanat oyuncusu Benhur Keser, “İlk 2 haftayı unuttuk, önümüzde Malatya maçı var. Haftalık yaşayamayız” dedi.

Ç. Rizespor, Spor Popo 1. Takım’in 4. haftasında Eskimemiş Malatya Stadyumu’nda 3 Eylül Cumartesi günü saat 20.00’dahi oynayacağı Bakir Malatyaspor maçının hazırlıklarını sürdürdü. Mehmet Cengiz Tesisleri’nde Maharet Yönetmen Bülent Korkmaz yönetiminde gerçekleştirilen alıştırma öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan sol angıç oyuncusu Benhur Kerki, “Küme henüz yıpranmamış başladı. İlk maçta evimizde oynadığımız Ankara Keçiörengücü maçında cümle istediklerimizi sahaya yansıtamadık. Belki savunma de ihtimal hücumda sahaya yansıtamadık amma savaş gücümüzün faziletli olduğunu gösterdik. Denizlispor deplasmanında ise istediklerimizi yüzde yetmiş sahaya yansıttık, gol pozisyonlarına dahi girdik. Fakat değerlendiremedik. Deplasmanlarda gol yollarındaki etkinliğinizi artırıp gol fırsatlarını değerlendirmemiz gerekir. Klasman yıpranmamış başladı, iyi benzeri takımız, uğraş eden, sistemi olan tıpkısı takımız. Haftalar geçtikçe daha iyi olacağımızı düşünüyorum. Takımımız sıfırdan kurulan bir takım. Ne büyüklüğünde mücadele etseniz zaman zaman sahaya yansıtamıyorsunuz. Amma bu yansıtmayacağımız anlamına dahi gelmez. daha çok mücahede göstermeliyiz. Eksiklerimizi analizlerde hocalar bize gösteriyor. Biz üstelik ona göre eksiklerimizi gidermeye çalışıyoruz. İnşallah daha ongun olacağız. Ben henüz istediğim seviyede değilim, haftalar bitmeme ettikçe henüz mebzul olacağım” ifadelerini kullandı.

Yıpranmamış Malatyaspor’un pres aynı deplasman olacağını söyleyen Keser, “İlk 2 haftayı unuttuk, önümüzde Malatya maçı var. Haftalık yaşayamayız. Önümüzdeki maçlara odaklanmamız gerekir. Malatya deplasmanı birlikte baskı bire bir deplasman olacak. Aktarma tahtası sınırlı amma gailesiz ve koşan tıpkı topluluk. Bize dahi orada değişik ayrımsız baskıyla oynayacaklar. Tığ çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Oradan 3 puanla dönmemiz lazım” şeklinde konuştu. – RİZE

Share: