BBP yapacağı 7 mitingin startını Malatya’dan verecek

Büyük Irtibat Partisi (BBP), sene sonuna kadar yapacağı 7 mitingin startını Malatya’dan verecek.

BBP Umumi Komutan Yardımcısı Kasıt Endişe, AA muhabirine, genel merkezlerinin bu yılın sonuna kadar “Türkiye Sevdamız” adıyla 7 yerde miting ika kararı aldığını, bunlardan ilkini pazar haset saat 14.00’te Umumi Başkan Mustafa Destici’nin katılımıyla Malatya’da gerçekleştireceklerini belirtti.

Partilerinin 2023 seçimlerine en ferah hazırlanan siyasi partilerin başında geldiğini dile getiren Bulut, Malatya’nın peşi sıra Ankara’da deneyimsizlik kurultayı gerçekleştireceklerini elan sonraları ise Denizli, Kocaeli, Adana, Şanlıurfa’da peyda çekicilik mitingleri düzenleyeceklerini anlattı.

BBP Genel Başkanı Destici’nin serencam 8 ayda 75 memleket ve yüzlerce ilçeyi görüşme ettiğini, halkın sorunlarını ongun bilici ve bu sorunların çözümlerini meydanlarda anlatabilecek siyasi hareket olduklarını tabir fail Bulut, parti adına vahim tıpkısı performans sergilediklerine meni etti.

Keder, “Başkanlık divanımız, Genel Başkanımız bir zaman olduğu kabil Anadolu’da olmaya bitmeme edecek. Akıbet dönemde partimizin Malatya teşkilatına çok dokunaklı rabıta gösteren Malatyalı hemşehrilerimizin talebi üzerine Malatya’da benzeri miting yapacağız. Malatyalı hemşehrilerimizi ve mecmu gönüldaşlarımızı Soykan Parkı’nda iş günü yapacağımız mitinge çağırma ediyorum.” dedi.

BBP Umumi Başkan Yardımcısı Bülent İspir ise 30 yıllık ayrımsız siyasal akım yerine balaban bir deneyime topluluk olduklarını, seçimlere hazır olduklarını söyledi.

Haziran 2023 seçimlerinin hem dünyadaki gelişmeler hem bile ülkedeki gelişmeler adına çokça kritik olduğuna değinen İspir, şöyle konuştu:

“Büyük Bağlantı Partisi, 15 Orak Ayı hain çarpış girişiminden sonra sokakta bire bir duruş göstermiş tıpkı siyasal parti. Antrparantez gâh illerde ara sıra arkadaşlarımızı martir verdik o akşam. Ayrımsız duruş ortaya koyduk ve sokakta kurulan ayrımsız konvansiyon oluştu haddizatında. 15 Temmuz’dan bugüne kadar mevrut süreçte o sokakta kurulan ittifakın etkisi var. Henüz sonradan alçak çarpış girişimine karşı olan bu vakfe Topluluk İttifakı adı altında ayrımsız politik ittifaka dönüştü. Tığ dahi Halk İttifakının aynı paydaşı olarak seçimlere giriyoruz. Seçme barajı üzerine kamuoyunun akilane aydınlatılması, makul bilgilendirilmesi gerekiyor. Yüzdelik 10 intihap barajı yüzde 7’ye düşürüldü amma barışma içerisindeki partilerin baraj sorunu yok, talih barajı sorunu bulunmayan. Bilcümle kadrolarımızla seçimlere birlikte hazırız. Elhak Sayın Umumi Başkanımız teferruatlı zamandır sahada, bunların fazlalık karşılıklarını görüyoruz. 2023 Türkiye üzere haddinden fazla mefret bir süreç olacak, vatandaşların tercihi üstelik bu tarihi süreçte belirleyici olacak.”

Share: