Avrat muhtarlardan üretim yapan kadınlara destek

Malatya’nın Battalgazi ilçesinin eş muhtarları, ‘Kadınım, Kalkınırım, Kazanırım’ sloganıyla akım eden Battalgazi’nin Kalbi Avrat Kooperatifi’nin fahri üyelerine destek için dede tohumlarından yetiştirilen sebzelerin hasadına katıldı. Kadınlara çiğin isnat etmek yerine hasada katılan kadın muhtarlar, kooperatifin kadınlara destek olmasının oldukça şanlı olduğunu vurguladılar.

Battalgazi’nin Kalbi Karı Kooperatifi’nin yetiştirdiği ata tohumu sebzeler hasat edilirken, Battalgazi ilçesindeki eş muhtarlar, kooperatifin fahri üyelerine çiğin çevirmek ve boydak olmadıklarını belirtmek namına Hasırcılar’üstelik bulunan bahçede ziyarette bulundu. Battalgazi’nin Kalbi Kadın Kooperatifi’nin Gönüllü Başkanı Şans Güder, YANLIŞSIZ Fırka Battalgazi Eş Kolları Başkanı Ebru İnanç ile kadın muhtarlar, kooperatif üyeleriyle gelişigüzel özenle yetiştirilen ağababa tohumu sebzeleri topladı.

Battalgazi ilçesinde kadınları hareket sahasında canlı arkaç bildirmek, üretime destek olmak, ahali yapımı ürünleri ağaç bölüt yansıtmak için kurulan kooperatifin çatısı altında birleşen kadınlar, kendilerine destek veren muhtarlara teşekkür ederken, karı muhtarlar bile kooperatifin kurulmasına önderlik fail Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in bu imkanı sağlamasının haddinden fazla anlamlı olduğunu, kurulduğu günden beri kooperatif çatısı altında yapılan çalışmaların takdir kazandığını rapor ettiler.

“Kadınlarımıza destek üzere geldik”

Paşaköşkü Mahallesi Muhtarı Asiye Atmaca, kooperatifin kadının gücünü bire bir sefer elan gösterdiğini ifade ederek, “Osman Güder Başkanımızın kadınlara tahsis ettiği bu alan çok sunturlu. Kadınlarımız burada ekip biçiyor ve ürünleri kaldırıyor. Ocak ekonomisine katkıda bulunuyor ve doğal mahsulat yetiştiriyorlar. Kooperatif Fahri Başkanı Nasip Güder hanımefendiye dahi haddinden fazla teşekkürname ediyorum. Kendisi de çok ilgili. Çok kıvançlı kaldık ve her ant gelmek isterim. Amele kadınlarımızın eline afiyet. Kadınlarımıza üstelik bire bir aksiyon yerine düşünülmüş. Bizler da kadınlarımıza yardımcı olmak istedik. Şehrin yoğunluğunda evlerinde sıkılmış kadınların ektiklerini toplamaları haddinden fazla koca. Kendi kazancını sağlaması çok domuzuna” dedi.

Ataköy Mahallesi Muhtarı Elif Gemici ise “Talih Hanımla gelişigüzel bahçemizi musahabe ettik. Haddinden Fazla güzel bire bir bahçe yetiştirmişler. Kadınların gücünü burada tıpkısı sefer elan gördük. Talih Eş kadınlara değme antlaşma destek ve burada da bindi verdiği amacıyla teşekkürname ediyorum” ifadelerini kullandı.

Üniversite Mahallesi Muhtarı Esra Polat birlikte eş dayanışmasının şanlı olduğunu kaydederek, “Kooperatife tahsis edilen bahçede kadınlarımızı fark etmek istedik ve haddinden fazla de mutlu kaldık. Birliktelik olursa neler ortaya çıkacağını benzeri defa henüz gördük. Buna öncülük fail Battalgazi Şehremini Osman Güder ve eşi Yıldız Hanıma haddinden fazla teşekkürname ediyorum. Bu ürünlerin ağababa tohumu olması antrparantez beni mutlu etti. Buraya himmet veren emektar kadınlara birlikte canı içten teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. – MALATYA

Share: