Akıbet zaman haberleri | Ardahan’da besin zehirlenmesi: 25 mektepli hastaneye kaldırıldı

Ardahan’bile besin zehirlenmesi: 25 mektepli hastaneye kaldırıldı

ARDAHAN – Ardahan’de 25 öğrenci bulantı ve kusma şikayetiyle tedaviye makbuz.

Ardahan Esen Dursunoğlu Anadolu İmamhatip Lisesi Mektepli Yurdu’nda artan öğrencilerden 25’i akşam yedikleri yemekten sonraları rahatsızlandı. Öğrenciler, göden bulantısı ve gaseyan şikayetleri üstüne Ardahan Ihtişam Hastanesi’ne kaldırıldı. Öğrencilerden 15’i tedavilerinin peşi sıra taburcu edildi.

Ardahan İl Milli Yetişek Müdürü Erhan Bulut, Ardahan Azamet Hastanesi’nde otama gören öğrencileri ziyaretinde gazetecilere yaptığı açıklamada, el merkezindeki Esen Dursunoğlu Küçük Asya İmam Dil Cambazı Lisesi’nde öğrenim gören 25 öğrencinin edim, gaseyan ve mide bulantısı şikayeti konusunda ambulanslarla hastaneye kaldırıldığını söyledi.

Öğrencilerden 15’inin tedavilerinin peşi sıra taburcu edildiğini aktaran Endişe, “Mektepli yurdunda akşam tavuktan artan azık zehirlenmesi gibi düşünüyoruz. Ama tahliller çıktıktan sonraları değişmez yerine anlaşılacak. Hastaneye kaldırılan 25 öğrenciden 15’ine serum bağlandı. Tığ caize zehirlenmesini düşünüyoruz. Tahliller ile durumları netleşecek. Birçoğu birlikte ruhsal namına müteessir. Genel durumları şuan şükür gani. Muamelat gereği gıdayı en birkaç 72 saat aramak durumundayız. Dulda edilen gıdalar da Ekincilik müdürlüğüne analiz için gönderildi. Tahlil sonuçları sonrası umum kemiksiz bire bir bilgiyi paylaşırız. Amma şu anda tanıdık besin zehirlenmesi kadar duruyor” dedi.

Bulut, süreci strateji ettiklerini sözlerine ekledi.

Share: