Adıyaman’da doğalgaz sıfır kaymakamlık kalmıyor

TBMM Milli Defans Komisyonu Başkanı ve Adıyaman Saylav Ahmet Aydınlık, Gerger ve Sincik ilçesi ve Şambayat beldesinin doğalgaza kavuşacağını açıkladı.

Saylav Ahmet Aydın, Sincik ve Gerger’e doğalgaz çekilmesiyle alay malay Adıyaman’dahi doğalgaz namevcut kaza olmayacağını belirterek, seçme yatırımı özenle strateji ettiklerini vurguladı.

Aydınlık açıklamasında, “Adıyamanımıza ve ilçelerimize yapılan ve yapılacak olan temas yatırımı şevkle, ciddiyetle ve özenle strateji ediyoruz. Hükümetimizin rastgele alanda seferber olduğu ve halen sürmekte olan yatırımlar dahi bizlere ati için seçkin zamankinden elan çok pahal ve cüret vermektedir. Göstermiş olduğumuz hassasiyetin kıymet bulması, çabalarımızın ve takiplerimizin netice vermesi hepimiz amacıyla, yeryüzü önemlisi birlikte Adıyamanımız amacıyla oldukça sevindiricidir. 05.01.2023 Tarih ve 11542-2 sınırlanmış EPDK kararı ile Gerger ve Sincik ilçelerimiz ile Şambayat beldemiz doğalgaz dağıtımına kavuşuyor. İlgili dağıtım firması vasıtasıyla genişlik geç 6 kamer içerinde işe başlanacak olup, doğalgaz arzı sağlanacak olan bu bölgemizde, hemşerilerimiz akman, soylu erki ve konforlı aynı yakıt tüketimi ile şen edeceklerdir” dedi.

Işıklı, “Gerger ve Sincik ilçelerimiz ile Şambayat beldemize yapılması kararlaştırılan doğalgaz tevzi hattının şimdiden tamlık hemşerilerimize ve bölgemize hayırlara çevirgeç olmasını dilerim. Desteklerini ve emeklerini bizden tek ant esirgemeyen özellikle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan görünmek için, Enerji Bakanımız Fatih Dönmez’e, tam milletvekillerimize, EPDK yetkililerine, doğalgaz tevzi şirketine ve emeği sabık herkese aynı defa elan şükranlarımı sunarım” diye niteleyerek konuştu. – ADIYAMAN

Share: