ADANA’DA 2 BİN 200 POLİS İLE HELİKOPTER DESTEKLİ HAYAT UYGULAMASI

ADANA’üstelik 2 bin 200 polisin fariza aldığı, helikopter ve dron ile havadan destek verilen yaşayış uygulamasında türlü suçlardan aranan 53 güç yakalanırken, yapılan aramalarda 11 ruhsatsız tabanca, 5 ruhsatsız av tüfeği, 2 kurusıkı tabanca 33 bin 728 nüsha eroin hap, farklı gramajlarda duman, metamfetamin ve bireşimli kannabinoid ele geçirildi.

Adana Güvenlik Müdürü Doğan İnci’nin talimatı ile il genelinde hayat uygulaması gerçekleştirildi. 2 bin 200 polisin görev aldığı ‘Adana Geçim ve Güven’ ünlü pratikte, seyyar ve çakılı nokta kontrolleri ile umuma açıkça mekanlar denetlenirken, helikopter ve dron ile açıktan bindi verildi. Aplikasyon noktalarını gezen Güvenlik Müdürü Doğan İnci, vatandaşlarla kardeşçe edip, çocuklara oyuncak makine ödül etti. Uygulama hakkında gazetecilere vukuf veren İnci, şöyle konuştu:

“Zaman şehrimizin 5 bölgesinde 340 ekibimiz, 2 bin 200 personelimiz ile 50 noktada uygulama yapmaktayız. Uygulamamız sabahın erken saatlerinde başladı ve tün yarısına kadar bitmeme edecek. Adana’nın huzuru üzere, mecmu bölgelerde tam personelimiz ile alay malay uygulamalarımızı yapıyoruz. Vatandaşlarımız bu uygulamalardan haddinden fazla kıvançlı. Dolaşma içerisinde yakalamalarımız oldu, ruhsatsız tabancalar var. 2 kilogram 350 gram esrar, 3 bin 500 civarında bireşimli ecza makbuz. Daha dahi yakalamalar olacaktır. Hepimiz bu şehirde yaşıyoruz. Çocuklarımızın emin caddelerde gezmesi için bu uygulamaları sene içerisinde muayyen periyotlarla yapacağız.”

Çakılı dideban kontrollerinde 5 bin 740 aracı durdurarak arama eden ekipler, 5 ganimet aracı ele geçirdi. Antrparantez 97 anahtar sürücüsüne birlikte türlü kabahatlerden 237 bin 576 lira nakdî ceza kesilirken, 18 miftah ise trafikten men edildi.

17 BİN 528 KİŞİNİN GBT KONTROLÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

154 umuma belirgin mekanı denetleyen ekipler, yolsuzluk tayin edilen 17 hisse senedi adına yönetimsel muamele uyguladı. Kavşaklarda dilencilik ve satıcılık yaptığı belirlenen 18 kişiye ise 4 bin 986 liralık idari cezası kesildi. Şeb yarısına büyüklüğünde bitmeme fail uygulamanın genelinde 17 bin 528 kişinin GBT kontrolünü gerçekleştiren ekipler, çeşitli suçlardan aranan 53 kişiyi yakalarken, 11 ruhsatsız tabanca, 5 ruhsatsız av tüfeği, 2 blöf tabanca 33 bin 728 adet metal komprime, değişik gramajlarda yaman, metamfetamin ve sentetik kannabinoid ile 105 kilo gümrük kaçağı tömbeki ele geçirildi.Share: