Acun şampiyonu yumruk oyuncusu Ayşe Çağırır’ın eskimemiş hedefi Avrupa’da doruk Açıklaması

Dünya şampiyonu milli boksör Ayşe Çağırır, daha önce üçüncü olduğu Avrupa Şampiyonası’ndan bu kez değerli madalyayla kan dolaşımı hedefiyle çalışıyor.

Boksa 13 yıl geçmiş başlayan 27 yaşındaki Ayşe Çağırır, 2014 yılında Avrupa Şampiyonası’nda üçüncü oldu.

Elan sonradan istediği başarıyı yakalayamayan milli boksör, sporu bırakma noktasına geldi. Antrenörlerinin desteğiyle mayıs ayında Türkiye’nin familya sahipliğinde planlı Acun Kadınlar Yumruk Oyunu Şampiyonası’na hazırlanan Ayşe, değerli madalya kazanmayı başardı.

Türkiye Yumruk Oyunu Federasyonunun Kastamonu’daki Kadıdağı Dinlenme Kampı Merkezi’nde çalışmalarını sürdüren milli boksör, Karadağ’birlikte 11-23 Ilk Teşrin tarihlerinde düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’ndan dahi altın madalya ile çağrıştırmak istiyor.

Çağırır: “Acun kadın boksunda âdem evladı yaptık”

İstanbul’daki bir okulda beden eğitimi öğretmeni adına fariza işleyen Ayşe Çağırır, AA muhabirine, 48 kiloda savaş ettiğini söyledi.

Avrupa Şampiyonası öncesi Azerbaycan, Hollanda ve İrlanda ile ortak kamp yapacaklarını anlatan Ayşe, “Kampımız çok ağır sıklet geçiyor. Ayrıksı ülkelerle da karşılaşacağız. Ülkemizi ve bayrağımızı bildirme bereketli şekilde düzen edeceğiz.” dedi.

Kariyerinde acun şampiyonluğunun yanı sıra Avrupa üçüncülüğü ve Akdeniz Oyunları ikinciliği bulunduğunu tamlayan Ayşe, şöyle devam etti:

“Dünya kadın boksunda ölümlü yaptık. Avrupa’dahi üstelik anatomi yazmak istiyoruz. Acun Şampiyonası’nda 5 zer aldık ama 8-9’a neden çıkarmayalım? Bunu yapabilecek kapasitedeyiz. Antrenörlerime, takım arkadaşlarıma ve kendime güveniyorum. Bunun mücadelesini Avrupa Şampiyonası’nda vereceğiz. Avrupa Şampiyonası’nda henüz önceki üçüncülüğüm var. Güncel hedefim bunu zer madalya ile taçlandırmak. Deminden onun mücadelesini veriyorum. Kürsüde İstiklal Marşı’mızı okutup, bayrağımızı göndere çektirip dalgalandıracağım.”

Çağırır, 2014 yılındaki Avrupa üçüncülüğünün peşi sıra ayrıntılı müddet muvaffakiyet elde edemediğini, pes etme seviyesine geldiğini dile getirerek, “Elan sonradan bir dönüm noktası yaşadım. Antrenörümüz Yır Yiğit’in takımımıza iri katkısı var. Ego kendimi gördüm, keşfettim. Daha önceden böyle göremiyordum. Vakit Kaybetmeden Manzume Hoca değil, farklı hocalarımızın dahi nazik katkısı var. Moralimiz, motivasyonumuz bozulsa birlikte yanımıza gelip ayrımsız baba kabil dal kanat geriyorlar. Dünya şampiyonu gelmek için özel hayatımdan çok edim verdim ve bunun karşılığını aldım.” ifadelerini kullandı.

Share: