62 yaşında 9’uncu üniversitesini okuyor

Elazığ’üstelik 62 yaşındaki Abdullah Yalınkılıç, 40 yaşında yeniden başladığı kıraat hevesiyle 22 yılda 7 üniversite bitirdi. Halen Rum Üniversitesi sosyoloji 2. derslik öğrencisi olan Yalınkılıç, akıbet yapılan Efdal Tedris Kurumları Sınavında (YKS) aldığı puanla Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Monitör ve Sinema Bölümünü kazandı.

Elazığ’üstelik tevakkuf fail ve Celal Gelgel Meydanları İşletmesinde maharet personel adına görev yapan 2 çocuk babası Abdullah Yalınkılıç, 1978 yılında darülfünun sınavına girip kazandı ancak bir sene memurluğu kazanması dolayısıyla hisse senedi hayatını tercih etti. Okuma hevesi içre yer kalan Yalınkılıç, 40 yaşında tekrar darülfünun sınavına girerek eğitim bilimi hayatına gene atıldı. 2000 yılından itibaren halkla ilgiler, pres, sınai otomasyon, elektronik teknolojisi, turizm ve yolculuk ile türe bölümlerini mütemmim 62 Yaşındaki Abdullah Yalınkılıç, serencam namına Tunceli Munzur Üniversitesi Pertek Sakine Taze Iz Yüksekokulu Kullanışlı İngilizce ve Çevirmenlik Bölümünü başarıyla tamamladı. Halen Anadolu Üniversitesi toplum bilimi 2. derslik öğrencisi olan Yalınkılıç, akıbet yapılan Efdal Öğretim Kurumları Sınavında aldığı puanla Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Göstergeç ve Beyaz Perde Bölümünü kazandı. 22 yılda 7 darülfünun bitiren ve tıpkısı anda 2 darülfünun okumaya bitmeme Yalınkılıç, serencam nefesine kadar eğitime bitmeme edeceğini söyledi.

“Çocuğum yaşındaki benzeri hocadan ibret kabul etmek çok iyice tıpkı ruh”

Okuma serüvenini anlatan 62 yaşındaki Abdullah Yalınkılıç, “Kendimi bildim bileli okuyorum. Okumaya çok hevesliyim. İlk olarak halkla ilişkiler bölümünü bitirdim. Henüz bilahare işletme, endüstriyel otomasyon, elektronik teknolojisi, turizm ve seyahat hizmetleri, hak, İngilizce mütercimlik bölümlerini bitirdim. Şuanda ise bulutsuz tedrisat sosyoloji okuyorum ve bu yıl üstelik 2020 yılında Fırat Üniversitesi Radyo, Monitör ve Beyaz Perde Bölümüne yerleştim. Bu sene ikisini birlikte okuyacağım. İki tanesini okuyorum 7 şerha bölümden da çıkışlı oldum. Şuan dokuzuncu üniversitem oluyor. Okumanın yaşı namevcut. Ihata Etmek insanı canlı ve zihayat tutar, okuyan insanın beyni gailesiz kalır. Ego okumanın çokça faydasını gördüm ve görmeye devam ediyorum. Herkesin bir hobisi ve sevdiği ayrımsız molekül vardır bende bunu ayrımsız hobi adına görüyorum. Seviyorum okumayı değme dönüş yeni aynı madde öğreniyorum. Geceleyin uykudan uyanıp sözlüğe baktığım kelimeler oluyor. Kafama takılan sorular olunca kalkıp araştırıyorum. Farz Etmek çok fena hâlde, rastgele dolaşma yeni benzeri madde öğreniyorum. Ömrüm yettiği müddetçe sonuna büyüklüğünde okumayı düşünüyorum. Benim çocuğum yaşındaki kişilerle ders görmem çok cesim tıpkısı görüngü değil âdem seçkin zaman küçüklerle aynı ortamı paylaşabilir. Ancak çocuğum yaşındaki bir hocadan ibret ahzetmek haddinden fazla güzelce aynı duygu. Bu bilginin gücünü gösteriyor vukuf seçkin şeydir şayet bilginiz varsa ve bilgiliyseniz. Sizden hangi büyüklüğünde nazik veya tezyifkâr olursa ve ne büyüklüğünde zengin olursa olsun sizin onun bilgisi karşısında eğilmeniz geçişsiz. Zımnında tanımak çokça cesim. Hocalarımın birçoğu benim çocuğum yaşında olabilirler fakat benim onlara saygım sonsuzdur çünkü bilgiye utanmak duyuyorum. Harıldamak bildirme evire çevire şey. Öğrencilere şöyle ayrımsız felsefi tıpkısı sözüm var. 6 kamer ile 60 yılı satın alabilirsiniz. Bu şöyle darülfünun sınavına ve derslerinize 6 kamer çokça gümüşgöz çalışın 60 yılınız belki dahi ömrünüzü kurtaracak yere girersiniz. Bundan daha domuzuna bir ticaret olanaksız. Ailemin haddinden fazla iri desteği var. İnsanların üstelik düşünceleri değişik farklı olabiliyor. Çoğunlukla takdirle karşılanıyorum” dedi. – ELAZIĞ

Share: