3 İLDE BESİCİLERİ YAPMACIKLI DEKONTLA DOLANDIRANLARA CERRAHI MÜDAHALE: 10 GÖZALTI

GAZİANTEP’te, kendilerini kom sahibi namına tanıttıkları kişilere, hayvanlarını satın ahzetmek istediklerini söyleyip, düzme hesap belgesi göstererek dolandıranlara yönelik işler düzenledi. 3 ildeki operasyonda, 10 münasebetsiz gözaltına alındı, 5 milyon 100 bin liralık dolandırıcılığın meydana geldiği 30 fenomen aydınlatıldı.

Gaziantep’te, jandarmaya başvuran kâh besiciler, yanlarına gelen ve işyar emeklisi olduktan bilahare çiftlik kurduğunu belirten kişilere hayvanlarını feda etmek için anlaştıklarını söyledi. Çiftlik sahibi olarak bildikleri kişilerin, kendilerine parayı vezneci hesaplarına gönderdiklerine ilgili hesap belgesi gönderdiğini, fakat hayvanları aldıktan bilahare gittikleri bankada, dekontun yapmacıklı olduğunu fark edince dolandırıldıklarını anladıklarını belirtip şikayetçi oldu.

Güllabi, araştırmasında bire bir şüphelilerin, benzer şekilde 30 kişiyi dolandırdıkları ve bu kişilerden aldıkları adi ve büyükbaş hayvanları 5 milyon 100 bin lira karşılığında başkalarına sattıklarını tayin etti.

Yapılan çalışmada kimliği belirlenen şüphelilerin yakalanması amacıyla kurnaz, Gaziantep ve Kilis ile 1 ilde henüz düzenlediği operasyonlarda 10 şüpheliyi gözaltına aldı. Şüphelilerin adreslerindeki aramalarda ise 312 pespaye ve büyükbaş hayvan, 5 hesap belgesi, 1 tablet ve 9 cep telefonu ele geçirdi. Operasyonla 30 ayyarlık olayı aydınlatılırken, 10 şüphelinin jandarmadaki işlemleri devam ediyor.Share: