20 ilde eş zamanlı Müsilaj-2 Operasyonu başlatıldı! 233 dalavereli üzere yakalama kararı var

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Itimat Genel Müdürlüğü KOM Kat Başkanlığı koordinasyonunda birleştirme yanlışlık örgütleriyle savaş kapsamında elan geçmiş planlı operasyonların arkası sıra çalışmalara bitmeme edildi.

ÇIFTLIK EKİPLERİ HAREKETE GEÇTİ

Bu kapsamda kıyı şeridinde yaşayanların üzerinde takı, cebir, yıldırma ve güç yöntemlerini kullanarak kendilerini ululuk erklerinden üstün göstermeye müteharrik, mutluluk turizmini suratsız etkileyen mafya tipi birleştirme yanlışlık örgütleri ve bu örgütlere silah sağlayan cürüm gruplarına müteveccih Cumhuriyet Altını başsavcılıklarının talimatları doğrultusunda KOM Kat Başkanlığı koordinasyonunda harekete geçildi.

20 İLDE 12 ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTÜ BELİRLENDİ

Adana, Antalya, Görgülü, Balıkesir, İzmir, Muğla, Mersin Ağacı, Bursa, Çanakkale, Samsun, Hatay, İstanbul, Cıvıl Cıvıl, Tekirdağ, Giresun, Kastamonu, Bartın, Düzce, Rize ve Zonguldak koyulmak için 20 ilde “yanlışlık gitmek üzere teşkilat kurmak, örgütün faaliyetleri kapsamında soygunculuk, tefecilik, tehdit, düşünülerek cani” suçlarını dinamik 12 birleştirme suç örgütü tayin edildi.

Ayrıca söz konusu örgütlere silah gerçekleştirme ederek 6136 az Kanun’a ihtilaf suçunu faal, amme güvenliği ve barışına zılgıt oluşturan 27 cürüm grubu belirlendi.

EŞ ZAMANLI OPERASYONLAR DÜZENLENDİ

Bunun konusunda Cumhuriyet Altını başsavcılıkları vasıtasıyla haklarında kontrol kararı sunulan 233 şüphelinin yakalanması için bu sabah eş anlı “Müsilaj-2 Operasyonu” düzenlendi.Share: