YÜRÜYENLER ZARAR GÖRMESİN DİYE KALDIRIMLARDAKİ ÇİVİLERİ SÖKÜP, DIKME DALLARINI BUDUYOR

TÜRKİYE’ye 3 yıl ilk gelip Batman’bile yaşamaya başlayan Suriye tabiiyetli Muhammed Son Teşrin (59), yürüyenler engel görmesin, ayaklarına batmasın diye kaldırımlarda mevcut uyuşturucu parçalarını, çivileri sürekli elinde taşıdığı çekiç ve penseyle söküyor, sarkan dikme dallarını buduyor. Esnaf Fahrettin Çetinkaya, ‘İlk öğün hakeza tıpkısı şeyle karşılaşıyoruz. Hakeza şahıslar gördüğümüz antlaşma biz pespaye bahtiyar oluyoruz. Böyleleri ongun kim var dedi.

Suriye uyruklu Muhammed Son Teşrin, 3 sene önceki Türkiye’ye gelerek Batman’a yerleşti. Elinde çekiç ve pens ile dolaşan Son Teşrin, kaldırımlarda yürüyenler engel görmesin, ayaklarına batmasın diye niteleyerek, yerde kâin metal parçalarını ve çivileri söküyor, sarkan ongun dallarını bile buduyor. Bekar olan ve kimi vakit apayrı illere bile gittiğini söyleyen Kasım, bu işi Cenabıhak rızası için yaptığını söyledi. Muhammed Kasım’ı elinde çekiçle kaldırımdaki çivileri sökerken görenler ise ilk önce şaşırıyor, gerçeği öğrenince birlikte takdir ediyor.

‘BÖYLELERİ İYİ Kİ VAR’

Turgut Özal Bulvarı’nda gelişim yeri bulunan Fahrettin Çetinkaya, ‘Bir cesur geldi. Baktım elinde çekiç ve pense vardı. Dalları buduyordu. Ondan sonradan başlı falan vardı yerde. Onları sökmeye çalışıyordu. İlk defa hakeza bire bir şeyle karşılaşıyoruz. Hakeza kişileri gördüğümüz antlaşma tığ oldukça mutlu oluyoruz. İyi kim varlar. Böyleleri gür kim var’ diye konuştu.

Bir değişik esnaf bile Teşrinisani’ın bu davranışını takdirle karşıladıklarını ve haddinden fazla evire çevire benzeri hisse senedi yaptığını söyledi.

Share: