Yüce Mahir Başarır: “Anne Taşımalık Limanı Projesi’nin Mersin’den Alınıp Adana’ya Kaydırılması Ciddi Açıdan Hatalı Ayrımsız Adım Olacaktır”

CHP Mersin Saylav Ulu Idareci Başarır, 10. Kalkınma Planı’nda Mersin Ağacı’birlikte zahirî Anne Konteyner Limanı Projesi’nin Adana’nın Mebiz ilçesine alınmasıyla ilgilendiren “Bu projenin Sazak’den alınıp Adana’ya kaydırılması stratejik açıdan kusurlu bire bir aşama olacaktır” dedi.

CHP Mersin Ağacı Saylav Uca Yordamlı Başarır, Asıl Taşımalık Limanı Projesi’yle ilişkin bağlanmış açıklama yaptı. Başarır, şunları anlatım etti:

“Bu proje hem Mersin Ağacı’in kalkınması hem bile istihdamın sağlanması itibarıyla Mersin için oldukça önemlidir. Ayrıca Sazak’deki aylaklık oranının bir nebze olsun azalması için önemlidir. Bu projenin hastalık Sazak’e yapılmasını istemiyorlar anlamıyorum. Biz temas ahit Mersin Ağacı’in aynı çekicilik merkezi haline getirilmesini istem ettik. Bunun için turizmin geliştirilmesi, iblağ sektörünün geliştirilmesi kabilinden birçok öneride bulunduk. Bu projenin Sazak’e kazandırılması Mersin Ağacı’da adam başı sakıt milli gelirin artmasına etmen olacaktır.

“BU AŞAMA STRATEJİK AÇIDAN YANLIŞ BİR AŞAMA”

Mersin bilindiği kabilinden mecmu dünyada arsıulusal aktarma limanı adına vadi almaktadır. Bire Bir zamanda jeostratejik bakımdan bile oldukça ehemmiyet yer etmektedir. Bu projenin Sazak’den alınıp Adana’ya kaydırılması stratejik açıdan hatalı tıpkısı girişim olacaktır. Sebep Mersin’e envestisman yapmıyorsunuz? Mersinliler ile alıp veremediğiniz nedir? bahis konusu limanın Mebiz’a aktarılmasının gerekçeleri nelerdir? Lütfen yetkililer çıkıp bunu açıklasınlar.”

Share: