Yozgat’ta kurumlar arası uçan top turnuvası tamamlandı

Yozgat Toyluk ve Spor İl Müdürlüğü tarafından planlı kurumlar arası uçan top turnuvasının şampiyonu, Yozgat İl Inanma Müdürlüğü takımı oldu.

Yozgat’ta kurumlar arası birlik ve beraberliği güçlendirmek amacıyla 3 Kasım’da başlayan turnuvaya, 16 takım katıldı. Eliminasyon usulüne göre oynanan karşılaşmalar böylelikle İl Milli Terbiye Müdürlüğü ile İl Güven Müdürlüğü bitiş müsabakasında karşı karşıya geldi. Murat Kayaalp Spor Salon’unda oynanan bitiş müsabakasını, İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü’nü 3-0 yenik fail İl Güvenlik Müdürlüğü kazandı.

Türkiye Etkin Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Yozgat Şubesi ile Yozgat Belediyesi ise üçüncülük dördüncülük müsabakasında yüz yüze geldi. Müsabakayı 2-1 kazanan Türkiye Etkin Ayak Topu Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Yozgat Şubesi turnuvanın üçüncüsü olurken, Yozgat Belediyesi ise dördüncü oldu.

Final müsabakasını seyircilerin ortada izleyen Yozgat İl Güvenlik Müdürü Kenan Şaban Dökülmüş, turnuvada dereceye giren takımlara kupa ve madalyalarını arz ederek, bağlantı ve beraberlik mesajı verdi.

İl Itimat Müdürlüğü takımından Akış Bektaş, “Kurumlar arası voleybol turnuvasına kilolu bir katılma oldu. Hep beraber hukuk içre aynı turnuva geçirdik. İl Milli Yetişek Müdürlüğü ile aynı bitiş maçı gerçekleştirdik, güzelce tıpkı turnuva oldu. İl Itimat Müdürlüğü kendisine birincilik kupasını kazandık ve haddinden fazla mutluyuz. Kurumlar arası turnuvalar seçkin ant moral ve motivasyonumuzu artırıyor. Bağlanak ve beraberliğimiz üzere bu cins turnuvalar çokça mehabetli. Turnuvada emeği sabık herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

Turnuvanın ikincisi olan İl Milli Yetişek Müdürlüğü takımı oyuncusu Hüseyin Gökhan Sarı ise, “Dostluğun, kardeşliğin ve bütünleşmenin tekrar benzeri örneğiydi bu turnuva. İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü kabil iki mefret kurumun karşı karşıya gelmesi üstelik ayrıyeten güzeldi. Turnuvayı düzenleyen herkese, oyunculara teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu. – YOZGAT

Share: