Yozgat ve Sorgun’da Öğretmenler Haset nedeniyle merasim düzenlendi

Yozgat ve Sorgun’da 24 Son Teşrin Öğretmenler Günü zımnında tören gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Altını Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan merasim, Vilayet Konuşma Salonu’nda bitmeme etti.

Törende mütekellim Yozgat Valisi Nurlu Çelik, Celil Önder Mustafa Kemal Atatürk ilkin başlamak için memat eden cümle öğretmenlere Allah’tan rahmet diledi.

Öğretmenler Günü’üryan kutlayan Polat, “Eğitim teferruatlı mufassal aynı yoldur. Öğretmenlik mehabetli ve tarihi tıpkısı meslektir. Sarıklı insanlığa saygıyı, millet ve sıkı sevgisini, istiklal şerefini gailesiz dimağlara gergef gergef işleyendir.” dedi.

İl Milli Terbiye Müdürü Yusuf Müellif dahi hep öğretmenlerin “Öğretmenler Günü”elbisesiz kutladı.

Konuşmaların arkası sıra mesleğe bakir başlayan 57 sarıklı ant etti, tekaüt olan öğretmenlere Bakım Haysiyet Belgesi ve plaket arz edildi.

Törene, Yozgat Belediye Başkanı Azamet Köse, Cumhuriyet Başsavcısı Recep Sevgili, ofis müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Sorgun

Sorgun’dahi İlyas Arslan Beyaz Perde ve Temaşa Salonu’nda planlı programda konuşan Yunus Emre Ortaokulu Müdürü Mehmet Kılınçarslan, mutlu bire bir sosyete olmanın yolunun eğitimden geçtiğini anlatım etti.

Konuşmanın peşi sıra öğrenciler türkü okudu, memat eden öğretmenlerin anısına öğrenciler yoluyla hazırlanan slayt gösterisi sunuldu. 24 Son Teşrin Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Törene, Kaymakam Halil İbrahim Kazar, Şehremini Mustafa Erkut Rençper, İlçe Milli Terbiye Müdürü Musa Öcal, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Share: