YouTube’dan yeni kürtaj sansürü

YouTube imdi kürtajı “kusurlu brifing” başlığı altında denetleyecek. Yetkililer aracılığıyla sakıncasız zar edilen kürtaj yöntemleri üzerine kavisli bilgiler içeren videolar ve “mütenavip” yöntemleri motivasyon eden videolar, yöntem değişikliği kapsamında kaldırılacak.

Şirket, Twitter’dan, “Bugünden başlayarak, önümüzdeki beş altı hafta içre, emin olmayan kürtaj yöntemlerine ilgili talimatlar sağlayan veya tıbbi kavisli brifing politikalarımız kapsamında kürtaj güvenliğiyle ilgili kusurlu iddiaları motivasyon fail içeriği kaldıracağız” açıklamasını yaptı.

YouTube: Politikalar, esenlik yetkililerinin yayınladığı rehberliğe dayanıyor

Iştirak, YouTube’un sağlık ve tıbbi konulardaki politikalarının “sağlık yetkililerinin yayınladığı rehberliğe dayandığını” ve “insanları sağlık konularında izinli kaynaklardan mevrut içeriğe bağlamaya” evleviyet verdiğini bildirdi.

Russian Today’in haberine göre gittikçe, kürtaj konusuyla ilişik videolar ve arama sonuçları “izleyicilere evcil ve global keyif otoritelerinden ilişki ve vukuf sağlayan ayrımsız bilgelik paneli” ile etiketlenecek.

Ne olmuştu?

YouTube henüz önceki kavisli brifing politikasını, hele pandemi ile ilişkin, aşıların güvenliğine ilgili “domestik afiyet yetkililerinin yahut DSÖ’nün yönergeleriyle çelişen içeriği” yasaklamak amacıyla kullanmıştı.

2022 başlarında, MEMLUK’de koca açlık cihetiyle listeye “bebekler üzere ana sütü yahut ticari formül hesabına mütenavip formüller” tanıtımı eklendi.

ABD’de kürtaj yanlısı protesto: 17 Kongre üyesine denetim

 

ÇAKER’deki kürtaj kaosunda eskimemiş evolüsyon!

 

İki dev bankadan kazıma turu!

 

Vatikan, BENDE Yüksek Mahkemesinin kürtaj kararından mutlu

 

KÖLE Erdemli Mahkemesi’nden kazıma kararı

 

Biden’ın kürtaj yasası Cumhuriyetçilere takıldı

 

Share: