Yılbaşı gecesinde sürücülere ısıdam çorba

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, soğuk havanın bilgili olduğu yılbaşı gecesinde sürücülere sıcak çorba ikramında bulundu.

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar birlikte İl Jandarma Komutanı Albay Ferdi Erbakıcı ve Güven Müdürü İbrahim Ergüder ile gelişigüzel polis ve jandarma uygulama noktalarını ve polis merkezlerini mülakat etti. Ilbay Çuhadar, yılbaşı gecesinde görevlerinin başında olan cingöz ve polis ekiplerinin kullanılmamış yılını kutlayarak sıcak çorba ikramında bulundu. Ilbay Çuhadar, Gölbaşı-Adıyaman Polis Uygulama noktasında durdurulan araçlarda mevcut kişilere çorba ikramında bulundu. Araçta mevcut kişilerle arkadaşça eden Ilbay Çuhadar, sevimsiz kış gününde ısıdam çorba ikramıyla vatandaşların içini ısıttı.

Adıyaman- Şanlıurfa Karayolu üzerinde bulunan Açıkgöz Uygulama noktasında cingöz ekiplerine seslenme eden Ilbay Çuhadar, “Ayaklarınıza taş değmesin inşallah. Allah yar ve yardımcınız olsun. 2023 yılının rahat, bahtiyar, evire çevire tıpkısı sene olmasını rica ediyorum” dedi. Polis Merkezindeki hitabında ise Vali Çuhadar, “2023 tekrar bizim tarihimizde Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını kutlayacağımız yıl olacak. Bundan Sonra beniz yıllık benzeri çınarımız var. Bu çınar kökleştikçe kökleşecek, ikinci yüzyılda atık dünyanın çevrilmiş ülkeleri basit devletleri arasına girecek. Bizim çocuklarımız bizden henüz gönençli bire bir ülkede yaşayacak” ifadelerini kullandı.

Ilbay Mahmut Çuhadar ve beraberindeki astronomi henüz bilahare 112 Müstacel Davet Merkezi’ni müzakere etti. Burada personel ile mütekellim Vali Çuhadar, 2022 yılı istatistiklerini paylaştı. Çuhadar, “Acil Davet Merkezimize 1 Eş 2022 ile 31 Çatlak 2022 ortada 659 bin 250 davet gelmiş, bu çağrıların 220 bin 112 adedi vakaya dönüşmüştür. Vakaya dönüşen çağrı oranı yüzdelik 33,52’dir. Vakaya dönüşmeyen çağrı 439 bin 138’dir. Bu vakaya dönüşmeyen çağrı oranı de yüzdelik 66,48’dir. 2022 yılında gelen 220 bin 112 davet ile 170 bin 398 vakaya 6 gelgel vasıtasıyla ivedi müzaheret hizmeti sunulmuştur. 2021 yılında vakaya dönüşmeyen çağrı oranı yüzde 74,88 iken, 2022 yılı böylelikle bu cirim yüzde 66,48’e gerilemiş, yani asılsız çağrılarımız adım adım düşmeye başlamıştır” şeklinde konuştu. – ADIYAMAN

Share: