Yaşar Tüzün’den Bilecikli İş İnsanlarına Otel Yatırımı Çağrısı

GÖKAY ŞİMŞEK

Bilecik Belediyesi ile Bilecik Tecim ve Sanayi Odası hisse senedi birliğinde düzenlenen “Kurtuluşun 100. Yılında Bilecik İş Dünyası” programına katılan CHP Bilecik Saylav Yaşar Tüzün, hareket insanlarına Bilecik’te otel yatırımı yapmaları amacıyla çağrıda bulundu. Tüzün, “Sunu güdük zamanda ayrımsız araya gelerek bu iyicene kente uygun bire bir otelin yapılmasını ve hizmete sunulmasını bu milletin vekili adına sizlerden kâm ediyorum” dedi.

Bilecik Belediyesi ile Bilecik Tecim ve Endüstri Odası, Şeyh Edebali Firez ve Kongre Merkezi’nde, “Kurtuluşun 100. Yılında Bilecik İş Dünyası” mevzulu bire bir program düzenlendi. Kentteki sanayici ve gelişim insanlarını tıpkı araya getiren programa, CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün bile katıldı. Tüzün, burada yaptığı konuşmada, serencam yıllarda Bilecik’in turizm potansiyelinde yaşanan artışa dikkat çekti ve aksiyon insanlarına Bilecik’te otel yatırımı yapmaları üzere çağrıda bulundu. Tüzün, şunları söyledi:

“BİLECİK YILLIK 500 BİN KİŞİNİN ZİYARET ETTİĞİ BİR KENT OLDU”

“Bilecik, Söğüt, Bozüyük ve eşkal ilçemiz, âdeta çokça şişman turizm potansiyeline ehil olan, ortalama yıllık 200 bin ile 500 bin kişinin ziyaret ettiği kent durumuna geldi. Bu kentte, bu misafirlerimizin barınabileceği, konaklayabileceği maalesef ayrımsız otel eksikliğimiz var. Eskiden bazı sanayici abilerimizin tıpkısı girişimi olduğunu duymuştum amma bu sonuçlanamadı. En güdük zamanda aynı araya gelerek bu fena hâlde kente yerinde aynı otelin yapılmasını ve hizmete sunulmasını bu milletin vekili kendisine sizlerden kâm ediyorum.”

Programa, Yaşar Tüzün’ün yanında Şehremaneti Komutan Vekili Ferişte Cıda Subaşı, Bilecik Tecim ve Endüstri Odası Başkanı Şükrü Şiddetli, CHP İl Başkanı Mehmet Dokuz Canlı Yaşar, Merkez İlçe Başkanı Berna Pamukcu, İYİ Öğür İl Başkanı Melik Sakarya, Dalan İlçe Başkanı Hatice Adamakıllı, Uray Başkan Yardımcıları Ahmet Gürses, Vedat Kazıcı, Hüseyin Kader, Mutlak Zayıf ile Bilecik’te faaliyet gösteren üretimlik ve endüstri tesislerinin temsilcileri ile davetliler katıldı.

Yarım asra andıran süredir Bilecik’te elektrik gösteren firmalar üzerine hazırlanan videoların gösterildiği programda, Milletvekili Tüzün, Uray Başbuğ Vekili Subaşı, TSO Başkanı Dokunaklı tarafından sanayici ve iş insanlarına ödülleri sunma edildi.Share: