Yardımcı Esnaf ve Sanatkarlar Itimat ve Kefalet Kooperatifi yönetimi değişmedi

Çeltek Esnaf ve Sanatkarlar Yüreklilik ve Kefillik Kooperatifinde gerçekleşen çarpık çurpuk umumi asamble sonucunda 19 yıllık başbuğ Gültekin Köse yeniden göreve seçildi.

350 milyon TL servet hacmi ile Veli Bölgesi’nin bildirme iri kooperatiflerinden olan ve 3 bin 800 ortağı mevcut Çeltek Esnaf ve Sanatkarlar Cesaret ve Kefillik Kooperatifi Kıytırık Umumi Yerleşmiş yegâne adayın katıldığı bir ortamda gerçekleştirildi.Genel Kurulun Meclis Başkanlığına, eksiksiz 54 yıldır Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Itimat ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığını örümcek Musa Çelikkol (83), yardımcılığına de Uşak Esnaf ve Sanatkar Odaları Irtibat Başkanı Atalay Çarpışma seçildi.

Faaliyet raporlarının okunup aklanmasının ardından namına hezel sunulan Uşak Belediye Reisi Mehmet Kıvılcım; “Alelhusus pandemi döneminde Uşak esnafının özverili çalışması ilişki ve muadele içerisinde tesanüt göstererek ayakta kaldığını içinizden birisi adına çokça gani biliyorum. Bizde Uşak Belediyesi olarak esnaflarımız için elimizden geleni yaptık ve yapmaya bitmeme ediyoruz. Pandemi sürecinde esnafımızın zararını dakika bir iki şekilde yaşaması amacıyla elimizden gelen gayreti gösterdik. Maddesel manevi temas cins desteği sağladık. Yardımcı Belediyesi, esnafına tek takanak yapmadan ilişkilerini sürdürmekte ve esnaf birliğimize danışarak esnafımız için balaban kararları istişare yöntemi ile hayata geçirmektedir. arada bir esnafımızı sıkıntıya sokan çalışmalarımız olduğu ve esnafımızdan fedakarlık istediğimiz doğrudur. Sizler henüz bereketli ayrımsız çalışma ortamı sağlayacak, kazancınızı artıracak ve şehrimize ayar katacak işleri hayata geçirmek istiyoruz. Şehir merkezimizdeki tecim alanlarının güzelleşmesi ve yeğleme edilmesi üzere yenileme çalışmaları başlattık. Hareketliliğin arttığını esnaflar bize söyledi. Haddinden Fazla bahtiyar oldum. İsmetpaşa Caddesi restorasyon çalışmaları devam ediyor. Bodur süre içerisinde tamamlayıp caddemizin cazibesini tezyit etmek istiyoruz. Çarşamba pazarı mevkiinde başladığımız Çarşı Uşak projemizde bir lahzada posta almaktadır” dedi.

Gündemin intihap maddesinde başka çizgilik sunulmayınca Sedir Başkanı Musa Çelikkol, kâin Başbuğ Gültekin Köse’nin küşade rey sistemi ile oylattı.

Oylama sonucu baştan seçilen 19 almanak Uşak Esnaf ve Sanatkarlar Emniyet ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Gültekin Köse, “Pandemi şişkinlik derken sabık iki yılda bastırık zinde esnafımıza kooperatifimizin haddinden fazla yararı oldu. Buradan personelime birlikte çokça teşekkür ediyorum. Sabık süreçte onlarda çokça çalıştı. ‘Hiç mülk dağıtmadık’ dediğimiz ay 20 milyon TL dünyalık dağıtıyoruz. Sabık kamer 60 milyon TL dağıttık. Bize baştan fariza verdiğiniz amacıyla hepinize çok teşekkür ediyorum. Genel kurulumuzun ülkemize, esnaf ve sanatkarımıza hayırlar getirmesini dilerim” dedi.

Yardımcı Esnaf ve Sanatkarlar Güven ve Kefalet Kooperatifi yeni yönetimi şu isimlerden oluştu:

Gültekin Köse (Başbuğ), Adil Samancı, Erkan Börekçi, Abdullah Duygusal, Hamza Ateş. – YARDIMCI

Share: