Wushu Balkan Şampiyonası sona erdi

Afyonkarahisar’birlikte 5. Yıldızlı Wushu Kung Fu Balkan Şampiyonası 10 farklı ülkeden bin 100 sporcunun katılımıyla tamamlandı. Birbirinden ateşli anlara görüntü olan müsabakalarda dereceye giren sporcular madalya ve katılma belgelerini aldı.

4 Ilk Teşrin tarihinde başlayan ve Tınaztepe Spor salonunda gerçekleştirilen 5. Açık Wushu Kungfu şampiyonasına 10 farklı ülkeden katılan bin sporcu; taolu, minikler ve yıldızlar sanshou, gençler ve büyükler sanshou dallarında savaş etti. Afyonkarahisar Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, “5. Engelsiz Wushu Kung Fu Balkan Şampiyonasını 15 Orak Ayı Şehitleri anısına 10 farklı ülkeden katılan 1100 sporcu sanda ve taolu dallarında tamamladık. Şehrimiz adına banal pir bire bir aranjman oldu. Şampiyonanın ülfet ve beraberlik içerisinde tamamlanması de bizleri bahtiyar etti. Bu şampiyonaya karı sahipliği yaptığımız amacıyla mutluyuz. Federasyon başkanımızla görüştük kendileri bize ilerleyici zamanlarda Afyonkarahisar’birlikte bir Avrupa Şampiyonası düzenleyeceğimizin sözünü verdi. Ego bu bağlamda federasyon başkanıma ve mesai arkadaşlarıma teşekkürname ederim” dedi.

Müsabakalar neticesinde dereceye giren sporculara ödülleri; Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, Spor Hizmetleri Müdürü Yılmaz Erşen ve Türkiye Wushu Federasyonu Başbuğ Vekili Abdurrahman Akyüz vasıtasıyla arz edildi. – AFYONKARAHİSAR

Share: