Voleybolda sayılar bu yol SMA hastası Duru bebek üzere alınacak

SigortaShop Eş Voleybol Kulübü, 2,5 yaşındaki SMA hastası Arınmış Esenlik bebeğin otama giderlerine bindi vermek hesabına “Sardes Kupası” düzenleyecek.

Salihli ilçesindeki Atatürk Spor Salonu’nda 7-9 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek organizasyona Galatasaray, Aydınlık Büyükşehir Belediyespor ve Çukurova Belediyesi Adana Demirspor dahi katılacak.

Organizasyonla ilişik AA muhabirine açıklamada kâin SigortaShop Karı Uçan Top Kulübü Başkanı Kültürlü Kaya, “Dört takım bile Arınmış bebek üzere Manisa’nın Salihli ilçesine geliyor. İnşallah çocuğumuzun tedavisi bire bir an evvel yapılır.” dedi.

Kaya, bir vakitler olduğu üzere bundan ahir süreçte birlikte sosyal rehavet projelerinde vadi almaya devam edeceklerini söyledi.

“Duru bebeğinin kampanyası yüzdelik 63’te durmuştu”

Proje için yaptıkları çağrıya ağızsız kalmayan Galatasaray, Münevver Büyükşehir Belediyespor ve Çukurova Belediyesi Adana Demirspor’un yöneticilerine teşekkürname fail Kaya, şöyle devam etti:

“Güzeşte sezon başında gene buna analog tıpkısı organizasyonu İzmir’bile SMA hastası Hamza çağa için düzenlemiş ve katkıda bulunmuştuk. Bu mevsim başında ise Manisa’üstelik faal Duru bebeğimiz amacıyla Salihli’de turnuva düzenleme kararı aldık. Satışa çıkma biletlerden elde edilecek olan geliri, SMA hastası Duru bebeğimizin sağlık giderleri için bağışlayarak onun birlikte olacağız. Hem şirketimiz hem kulübümüz bu tarz sosyal sıkıntı projelerinin içerisinde olmaya devam edecek.”

Kayaç, yapılan projeden muhit Duru’nun ailesinin birlikte mutlu olduğunu vurgulayarak, “Arınmış bebeğinin kampanyası yüzde 63’te durmuştu. Biz dahi kamuoyuna elan aşkın ön plana fehmetmek ve farkındalık yaratmak amacıyla emek başlattık. İnşallah istediğimiz hedefe ulaşırız. Manisa halkı üstelik duru bebeğin tedavisi üzere bilet alsın ve bu kampanyaya destek versin.” diye konuştu.

Takımın başantrenörü Erdoğuş: “Hakeza ayrımsız turnuvaya önderlik ettiğimiz amacıyla haddinden fazla mutluyuz”

Takımın başantrenörü Alper Erdoğuş bile hakeza organizasyonların rastgele devir özel olduğuna dikkati çekerek, “Normal ayrımsız maçtan farklı olacak. İşimizi yaparken bir üstelik hasta tıpkısı çocuğa katkı sağlayabildiğinde çokça elan değişik hissiyat içerisinde olunuyor. O yüzden mutluyuz ve heyecanlıyız. İnşallah ona tıpkısı tutar katkımız peki.” ifadelerini kullandı.

Takımın kaptanı Tuğçe Ceyhan ise turnuva amacıyla çokça hararetli olduklarını belirterek, “Hakeza bire bir turnuvaya öncülük ettiğimiz için çok mutluyuz. Duru süt kuzusu üzere turnuvada de gür düdüklemek istiyoruz. Temas şeyden önemlisi bilet ve forma satışlarından elde edilecek gelirlerin, Duru çağa üzere umut olmasını istiyoruz. İnşallah duru bebek bir an ilk sağlığına kavuşur ve bereketli gülücüklü günler yaşar.” değerlendirmesinde bulundu.Share: