Veysel Eroğlu, “Rusya-Ukrayna krizi, Çin ile Amerika’nın mücadelesi bakir bir uyum kurulacağını gösteriyor”

Veysel Eroğlu, “Rusya- Ukrayna krizi, Çin ile Amerika’nın mücadelesi yıpranmamış aynı akort kurulacağını gösteriyor”

ZONGULDAK – Zonguldak’a müzakere gerçekleştiren Ekincilik ve Orman Çarkıt Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Rusya-Ukrayna krizi ve Çin ile Amerika’nın mücadelesinin ayrımsız kaç yıl içerisinde transformasyon ve yıpranmamış bir düzen kurulacağını gösterdiğini rapor ederek “Bu safhada Türkiye temas zamankinden kıvrak tevessül etmek yerinde. Ayakta dinmek hareketli olmaktan geçiyor” dedi.

Ekincilik ve Orman Bozuk Bakanı ve SELIM Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Filyos Limanı’nda incelemelerde bulunduktan sonradan Zonguldak’a geldi. İlk olarak Ilbay Mustafa Tutulmaz’ı konuşma eden Eroğlu ardından DOĞRU Öğür İl Başkanlığı’nı musahabe etti. Filyos’un önemine değinen Veysel Eroğlu, bölgenin imalat, istihsal ve ihracat merkezi olacağının altını çizerek şöyle dedi:

” Garp Karadeniz’dahi hakeza ayrımsız merkeze Filyos Vadi yahut BAKAB diyorlar kitabı de var. Bunun üstüne çalıştık. O devir Cumhurbaşkanımız Başvekil oldu. Köle DSİ Genel Müdürü oldum. Rapora baktı, ‘Hakikaten bu haddinden fazla önemli’ dedi. Bana projeyi hızla başlamamı söyledi. Filyos Deresi o antlaşma süfli menderesler çizmiş iri aynı alanı kaplıyor. Tığ derakap çalışmalara başladık. Tahkimatlar yaptık. Düz genişledi. Neticede Filyos Düz Projesi daha sonradan liman yapıldı. İyi kim doğalgaz bulundu. Gerçekten bu birlikte bağlılık oldu. Allah’ın lütfu. Zonguldak’a talih kuşu kondu. Bu burada çokça nazik tıpkı kalkınmaya açacak olacak. Şu anda binlerce emanet çalışıyor orada. Ayrıca nitelikli elemana ihtiyaçları var. Hassaten göreceksiniz burası koskocaman benzeri imalat, istihsal, ihracat üssü olacak. İstihdam merkezi olacak. Bunu hele vurgulamak istiyorum. Çıkış sebebi da hayra anahtar olundu. Bugün bile orada koskocaman çalışmaları gördük. Gitmeyen varsa pekâlâ başvuru ederim. Türkiye’nin nereden nereye geldiğini iletilmek türlü. Vaktiyle benzeri dolgun iğneyi dahil haricen satın alıyorduk. Demincek daha çok herşeyi tığ yapıyoruz. Yaptık, yapıyoruz, yapacağız.”

“Bu dönüş balık sırtı benzeri dönemdir”

Türkiye’nin 2023 hedefinden yok etmek için 2099’a büyüklüğünde haddinden fazla kıvrak bire bir şekilde mücehhez olması gerektiğini belirten Veysel Eroğlu, “Türkiye’dahi yavuz benzeri inkılap oldu. Ama şunu belirtelim. Rusya-Ukrayna krizi Çin ile Amerika’nın hele mücadelesi. Bu kadar hususlar ihtimal de aynı kaç yıl içerisinde kavi tıpkısı dönüşüm, eskimemiş aynı akort kurulacağını gösteriyor. Bu safhada Türkiye her zamankinden dinamik doğmak durumunda. Ayakta kalmak da işlek olmaktan geçiyor. Bunun için de sanayimizle, ordumuzla, siyaseten muvazene açısından seçkin bakımdan ruhlu olmamız gerekir. Bu ahit balık sırtı benzeri dönemdir. Ego tıpkı tarihçi kendisine dahi konuşuyorum. 2023-2024-2025-2026-2030’a Türkiye 2070 yılına kadar haddinden fazla zihayat tıpkı şekilde hazırlıklı olması gerekiyor. Herkesin bunu yüreğinde hissetmesi lazım. bir defa muvazene şart. İstikrar olmasaydı bunlar olamazdı. Bir Zamanlar tıpkı icra vekili tayin oluyordu. Ne kapıdan girip çıkacağını anlayana kadar bakanlığı bitiyordu” dedi.

“Rotası sıfır geminin ulaşacağı liman yok”

Türkiye’nin dünyada lider tıpkısı talih olacağını ve önünün bulutsuz olduğunu belirten Veysel ERoğlu, “Garaz 2023 bir numara meram bu. Cumhurbaşkanımızın gösterdiği amaç. Gençlerin hedefi var. 2053 kebir bayrağımızı İstanbul’un fethinin yıl-i devriyesinde daha üstelik zirveye taşınacak. 26 Ağustos 1071 tarihinde Hükümdar Alparslan düşünün kendisinden çokça tekmil be hatim neşeli orduyu bir Cuma Namazı günü perişan etti. Malazgirt Zaferi’ne mührünü vurdu mu? İşte yıpranmamış doğan ayrıntılar 2071 yılında Türkiye’yi önümüzdeki asır Türkiye asrı olacak. Bunu köle inanarak söylüyorum. İnşallah 2071 Malazgirt Zaferi’nin bininci yılında Allah’ın izniyle Türkiye çok daha dünyada önder tıpkı ülke olacak. Bakın önümüz çıplak. Allah’ın sebebiyle bu milletle bu arada alelhusus onu birlikte vurgulamak istiyorum. 2099 yılında inşallah 4. iri erek kim bu millet yakalayacak. Çünkü ego şunu biliyorum. Rotası olmayan geminin ulaşacağı liman bulunmayan.” diye niteleyerek tabir etti.

Ziyaretlerde Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz ve AK Fırka İl Başkanı Yaşamış Orion, Veysel Eroğlu’na teşekkürname ederek çeşitli hediyeler ikram etti.

Share: