Vekil Kirişci’den Komutan Büyükkılıç’a mülakat

Ekincilik ve Orman Bakanı Prof. Dr. Ünite Kirişci, Büyükşehir Şehremini Dr. Memduh Büyükkılıç’ı makamında ülfet etti. Başbuğ Büyükkılıç, ekincilik ve hayvancılık alanında Kayseri’nin koskocaman ayrımsız gestalt tutmak üzere büyük duruluk aldığını belirtirken, Vekil Kirişci üstelik belediyeler ile işbirliğinin önemine işaret etti.

Bir kol ziyaret ve programlar çerçevesinde Kayseri’ye gelen Ekincilik ve Orman Bakanı Prof. Dr. Ünite Kirişci, bu çerçevede Büyükşehir Belediye Reisi Dr. Memduh Büyükkılıç’a rikkat ziyaretinde bulundu. Komutan Büyükkılıç, Bakan Kirişci’yi Reislik girişinde çiçeklerle karşıladı. Elan sonradan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Bakan Kirişci ve beraberindeki yıldız bilimi ile alay malay başkanlık makamına geçti. Ziyarette Bakan Kirişci’yi, Başbuğ Büyükkılıç’ın birlikte Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, DÜRÜST Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Melikgazi Belediye Reisi Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Şehremini Ahmet Çolakbayrakdar, Büyükşehir Belediyesi Umumi Sekreteri Hüseyin Beyhan, Umumi Kâtip Yardımcıları Hamdi Elcuman, Başkomutan Öztürk ve Bayar Özsoy ile kat başkanları karşıladı.

“TARIM VE HAYVANCILIĞIN ÖNEMLİ BİR MERKEZİ BAŞLAMAK İÇİN IRI ARA ALDIK”

Başkan Büyükkılıç, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Kayseri’miz, endüstri ve ticaret şehri adına biliniyor ama bunun birlikte tarım ve hayvancılığın üstelik yüce benzeri merkezi olma yönünde hakikaten bereketli bir mesafe almaya başladı. Desteklerinize, ekibinize teşekkürname ediyoruz” dedi.

Birlik, el birliği mesajı veren Büyükkılıç, “İnşallah Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve kaymakamlık belediyeleri ile birlikte bu alanda sizlerin rastgele zaman yanınızda olacağımızı, sizlerle alay malay çalışmayı değme devir önemseyeceğimizi paylaşıyor, tekrardan hayırlı geldiniz diyor kandiliniz verimli olsun şahsınızda tüm hemşehrilerimizin üstelik kandilini tebrik ediyorum” diye niteleyerek konuştu.

Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Birim Kirişci bile ziyarette yaptığı konuşmada, “Yoğun komple aynı program yaşıyoruz basın mensubu arkadaşlarımız dahi vatandaşlarımızla bunu paylaşmak üzere onlar birlikte büyük ayrımsız gayret gösteriyorlar. Rabbim körpe hizmetler yapmayı hepimize lütfeylesin inşallah. Yolumuz görgülü olsun. Ülkemizin, milletimizin bahtı peyda olsun diyorum” şeklinde konuştu.

“BELEDİYELERİMİZLE OLAN İŞ BİRLİĞİ BİZİM İÇİN KIYMETLİ”

Belediyeler ile işbirliğinin önemine işaret eden Vekil Kirişci, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yerelde belediyelerimizle olan iş birliği bizim için kıymetli. Seçme açacak ile sektörümüze sizler da bindi veriyorsunuz. Anadolu’da iyice bir hezel var; ‘aşa dökülen yağın zararı olmaz.’ Tarım sektörüne aktarılan mal birlikte gene olağandan döner sermaye. Ben dahi Kayserili hemşehrilerimiz başta girmek amacıyla eren milletimizin bu iyicene geceyi layıkıyla vergi etmelerini ve peygamberin bire bir ümmeti olma şerefini Rabbim bize lütfeylediği üzere bu şerefle yaşamayı ve bu şekilde ruhumuzu konfirmasyon etmeyi Rabbimizden yalvarma ediyorum.”

Komutan Büyükkılıç, günün anısına Vekil Kirişci’ye el dokuması, üs boyadan yapılan Yahyalı halısı ikram etti.

Ziyaretin böylelikle Icra Vekili Kirişci, itibar defterini imzaladı. – KAYSERİ

Share: