Vatandaşlar Uyuşturucu Suçlarla İlgili Bilgilendirildi

Kayseri İl Inanma Müdürlüğü Uyuşturucu Suçlarla Savaş Ofis Müdürlüğü ve Güvenlik Bölüm Müdürlüğü’ne merbut Cüret Timleri Fasıl Amirliği ekiplerince, vatandaşlar metal yön konusunda bilgilendirildi.

Kayseri İl Güven Müdürlüğü ekipleri, kentte metal ile savaşım çerçevesinde çalışmalarını sakır sakır sürdürüyor. Cumhuriyet Altını Meydanı’nda kurulan stantta Yürek Timleri ve Uyuşturucu polisi, vatandaşlara mızrap husus ve narkotik suçlarla ait bilgiler verdi. Tanıtıcı broşürler dahi dağıtan ekipler vatandaşları; ‘mızrap madde nedir’, ‘madde bağımlılığı nedir’, ‘uyuşturucuya start nedenleri’ ve uyuşturucu suçlarla mücadelenin önemi karşı bilgilendirdi. Bağımlı olunmadan esrar konu kullanımının ayırt edilmesi ve erken müdahalenin hanay kurtardığını vatandaşlara nâkil ekipler, çevrelerindeki suratsız durumları üstelik düzenlilik güçlerine ihbar etmeleri üstüne bile uyarılarda bulundu.

Uyuşturucu ve narkotik suçlarla ilgili bilgilendirilen vatandaşlar ise polis güçleri ekiplerine teşekkürlerini iletti. Vatandaşlar antrparantez uyuşturucu köpeğine da deste gösterdi. – KAYSERİ

Share: