Varlıklı, “Zaferi 100. yılına yakışır bir şekilde kutlayamadık”

Türkiye Zihayat İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) Eskişehir Büro Başkanı Serkan Can Zengin, 2 Eylül Eskişehir’in antagonist işgalinden kurtuluşunun 100. yılı kutlamalarının ensiz kaldığını belirterek, “Eskişehir 2 Ilkgüz zaferini cümle Türkiye’ye benzer olacak şekilde kutlamalıydı” diye belirtti.

Zengin, yaptığı açıklamada, 100. sene coşkusuna akıllıca büyüklükte ve bilcümle Türkiye’ye benzer olacak şekilde olması gerektiğini anlattı. “Eskişehir halkının ve şehitlerin bu yüce zaferini 7’den 77’ye şehrin temas yerine hissedilecek şekilde kutlamalıydı” diye ifade eden Serkan Fert Ensesi Kalın, “Acun tarihinin genişlik yüce halas destanlarından olan Halas Savaşı mücadelemizin 30 Ağustos Galebe Bayramı’nın 100. yılı ile birlikte, bu mücadelenin mihenk taşı taşlarından ve yeryüzü nazik noktalarından biri olan Eskişehir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılını birlikte hep beraber idrak ettik ve kutladık. Fakat, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve zırh arkadaşlarının, zaman bu topraklarda müstakil ve bağımsız yaşıyorsak tek sebebi olan yiğit Eskişehir halkının ve şehitlerimizin kazandığı bu kebir zaferin 100. yılını hasis bu zafere reva tıpkı şekilde kutlayabildik mi? Maatteessüf bu sene, herhangi bir millete yıldız mümteni böyle tıpkı zaferin 100. yılını vergi fail Eskişehirlilerin akıllarında bu sorunun ve sahne kırıklığının oluştuğunu görmekteyiz” dedi.

Etkinlikler düzenleyen kuruluşlara teşekkür fail, ancak 2 Ilkgüz’ü göz ardı fail kurumlara sitemleri olduğunu anlatan Serkan Can Zengin, açıklamasını şöyle sürdürdü;

Kutlamalar birkaç dinleti ve etkinlikten öteye geçmedi

“Tıpkısı Cumhuriyet projesi olan Eskişehir, 2 Eylül’ü 100.yılında kamu Türkiye’ye yaşıt olacak şekilde kutlamalıydı. Eskişehir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı kutlamalarının birkaç dinleti ve etkinlikten öteye geçememiş olması koyu tıpkısı üzüntü oluşturmuştur. Eskişehirli 18 gözyaşı şeş öğrencilerin, gençlerin, yaşlıların yegâne bir ruhla parçalanmamış şehirde herhangi bir lüp balkonlarının bayraklarla donatıldığı, işletmelerin kutladığı bağlantı muadele ruhu ile mecmu karar donör kuruluşların kombinasyon olmasını beklerdik. Eskişehir’in 100. yılı yalnız bu şehirde hareketli 900 bin hemşehrimizle değil, kent dışındaki ve yurtdışındaki hemşehrilerimizin bile karışma edileceği organizasyonlarla kutlaması çokça elan manidar olamaz mıydı?” ifadelerine saha verdi.

Üzüntüyü ve bu önemli eksikliği afişe etmek istedik

Serkan Duygusal Zengin, “TÜGİAD yerine şehrimizdeki bu üzüntüyü ve bu önemli eksikliği tayin ihtiyacı duyduk. Önümüzdeki yıl tekmil şehrimiz, hep alay malay Eskişehir’e reva kutlamalara imza atmamız gerektiğini düşünüyor, bu anlamda TÜGİAD Eskişehir Şubesi adına üzerimize düşen gelişigüzel vazifeyi dahi fariza bileceğimizi kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz” diye ekledi. – ESKİŞEHİR

Share: