Van’da oluşum sektöründe istihdam sayısının 20 bine çıkarılması hedefleniyor

Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Komutan Vekili Ozan Balcı, ayrımsız yıl içinde yapı sektöründe müteharrik iştirakçi sayısını 20 bine çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Organize uran bölgesinde (OSB) inşaatı bitmeme eden yapı site fabrikalarında incelemelerde bulunan Balcı, yatırımcılardan dahi çalışmalar üzerine bilgi aldı.

Balcı, OSB’birlikte iş insanlarının ve işçilerin üretime yardım arz etmek için canla başla çalıştığını söyledi.

Her devir üretimin ve istihdamın yanında olduklarını belirten Balcı, şunları kaydetti:

“OSB’dahi Cazibe Merkezleri Programı kapsamında Sanayi ve Uygulayım Bilimi Bakanlığımız, Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Valiliğimizin aksiyon birliğiyle yaptığımız 6 tekstil fabrikamız bitti. 10 fabrikamız dahi aksiyon insanlarımız vasıtasıyla yaptırılıyor. İnşallah 9 fabrikanın henüz temelini birkaç kamer zarfında atmış olacağız. Bütün 25 yapı fabrikamız olacak. Hedefimiz de inşallah önümüzdeki yıl sonuna kadar Van’dahi tekstilde müteharrik işçi sayısını 20 bine görmek. Van büyük tıpkı gizil barındırıyor. Bunu gerçekleştireceğiz, istihdama de çok şişman katkı sağlayacağız.”

Envestisman fora etmek isteyenlerin işlerini kolaylaştırdıklarını aktaran Balcı, “Tığ dahi canla başla çalışıyoruz. İşçilerimiz alın teri ile yağmurda, çamurda, toprakta çalışıyorlar. Cenabıhak hepsinden razı olsun. Onları destekliyoruz. İstidam probleminin çözümüne dahi bu fabrikalar çok balaban ulama sağlayacak.” dedi.

Share: