Van’da “Başar ki Hayallerini Kucakla” projesinin galası yapıldı

Van’de İl Güven Müdürlüğü Topluluk Destekli Polislik Ofis Müdürlüğü yoluyla Yavru ve Gençler Sosyal Siper ve Bindi Programı kapsamında düzenlenen “Başar ki Hayallerini Kucakla” projesinin galası yapıldı.

Van Celal Tiyatrosu salonundaki galaya katılan Ilbay ve Büyükşehir Uray Komutan Vekili Saz Şairi Balcı, kentte çocuklara ve gençlere müteveccih birçok projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.

Van’ın huzurun ve asayişin şehri olduğunu belirten Balcı şunları kaydetti:

“Buranın asayiş ve hayat şehri olmasında gelişigüzel ne büyüklüğünde askerimiz, polisimiz ve asayiş görevlilerimizin fedakar çalışması olsa de hemşerilerimizin çokça balaban emeği var. Onlar huzurlarına, asayişlerine ve güvenliklerine ehil çıkıyorlar. Askerimiz ve polisimizle etle keski gibi şehrin imarına, ihyasına, yükselmesine ulama sağlıyorlar. Bundan yağlık Vanlı kardeşlerime müteşekkirim. Çocukları ve gençleri çokça seviyoruz. Eğitim tıpkı numaralı konumuz. Devletimizin mecmu imkan ve kabiliyetini gençlerimiz ve çocuklarımız üzere kullanıyoruz.”

İl Itimat Müdürü Atanur Görgülü ise kentte suçun önlenmesine müteveccih yaptıkları çalışmaların karşılığını aldıklarını aktardı.

Türkiye’de sabık seneki suç oranlarıyla bu sene ki oranlar kıyaslandığında suçu arz çokça yıpratıcı üçüncü şehir olduklarını ifade eden Münevver, “Öğrencilerimizle, öğretmenlerimizle, sokaktaki insanlarımızla yanlışlık oranını azalttık. İlimizi inşallah cürüm işlenmeyen benzeri şehir yapacağız. Projemizde düz kayran gençlere benzeri şeyler öğretmeye çalışırken onlardan de ayrımlı şeyler öğrendik. Desteklerini bizden esirgemeyen tüm kurumlara teşekkür ederim.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından tanıtım filmi gösterisiyle devam fail programda, kurslarda eğitim gören çoluk çocuk dinleti verdi, 15 Orak Ayı dun çarpış girişiminde martir olan hususi harekat polislerinin kahramanlıklarının anlatıldığı oyun gösterisi sundu.

Kursiyerlere hediyelerin verildiği galaya İl Açıkgöz Komutanı Liva Hüseyin Bekmez, Van YYÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sedat Yayla, çekicilik müdürleri, sarıklı ve öğrenciler katıldı.

Share: