Van ve Muş’ta vatandaşlar içtimai ev projesi amacıyla başvurularını yapmaya başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Cumhuriyet tarihinin sunu büyük sosyal hane projesi kapsamında Van ve Muş’ta dahi vatandaşlar başvurularını yapmaya başladı.

3 bin 200 konutun yapımının planlandığı Van ve ilçelerinde e-Ululuk üzerinden referans imkanı olmayanlar, evraklarını geçilmek üzere taleplerin akseptans edildiği Halk ve Ziraat bankalarında deniz oluşturdu.

AK Fırka Van Milletvekili Abdulahat Arvas, yaptığı bağlanmış açıklamada, Cumhuriyet Altını tarihinin en büyük içtimai konut hamlesi olan “İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi” kapsamında kentte 3 bin 200 konutun yapılacağını belirtti.

Konut ve aksiyon yerlerine vatandaşın teveccühünün faziletkâr olduğunu tamlayan Arvas, şunları kaydetti:

“çıktı alt ve orta gelirlinin bölük ihtiyacını durdurmak için yapılacak bu konutların toplumsal ve ekonomik avantajları balaban. Toplumsal konut projesine müracaat etmek için diyar sınırları içerisinde bildirme beş altı tıpkısı yıl yaşamak veya proje yer nüfusuna kayıtlı koyulmak şartı getirildi. Bunun yanı sıra projenin amacına makul kendisine kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üstüne talih sınırları içre tapuda mukayyet konutları bulunmaması gerekmektedir. Ayrıca temas haneden elden ayrımsız referans akseptans edilecektir. Açıklayan sosyal bölük projesinde gençler, emekliler, martir yakınları ve gaziler ile engellilere kontenjan ayrılarak evleviyet verildi.”

Proje kapsamında 1150 konut yapılmasının planlandığı Muş ve Korkut ilçesinde de hane başvurusunda düşmek isteyenler Tarım ve El Bankası şubelerine gitti.

Başvuru yapanlardan Antagonist Devrim, AA muhabirine, projenin evi olmayanlar amacıyla balaban aynı fırsat olduğunu söyledi.

Uzun zamandır böyle tıpkı proje beklediğini tamlayan Kıvrılma, “Çok evire çevire tıpkısı proje oldu, başvurumu yaptım. İnşallah evsizler bu sayede ocak sahibi olacaklar. Evi sıfır herkesin müracaat etmelerini başvuru ediyorum. Çünkü ödemelerde rastgele sıklet namevcut.” dedi.

Proje ile sıkı gelirlilere eş sahibi olma umudunun doğduğunu aktaran Adnan Aksoy birlikte “TOKİ konutu için Cenabıhak devletimizden razı olsun. İnşallah bizi ev sahibi yapacak. Genişlik azında kira öder üzere karı sahibi olacağız. Yıllardan beri çalışıyorum bire bir sülale ahzetmek hayalimdi. Başlarken mal ile sülale alamam. Bu sayede hayallerimiz temel olacak inşallah.” ifadelerini kullandı.Share: