Van, Muş ve Hakkari’de içtimai hane projesi amacıyla başvurular sürüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Cumhuriyet tarihinin sunu şişman içtimai konut projesi kapsamında Muş ve Hakkari’de vatandaşların vezneci şubelerindeki referans hareketliliği bitmeme ediyor.

Proje kapsamında 3 bin 200 konutun yapımının planlandığı Van, 1150 hane yapımının planlandığı Muş ve 804 konutun yapımının planlandığı Hakkari’birlikte familya sahibi tevessül etmek isteyenler Ekincilik ve Umum Bankası şubelerine başvurdu.

Umum Bankası Muş Şubesi uğrunda bekleyenlerden Mehmet Şamil Temel, TOKİ tarafından yapılacak içtimai konut projesine ilginin çetin olduğunu söyledi.

Hakikat, “Bu proje vatandaşların kira öder kabil ocak sahibi olmasını sağlayacak. Hükümetin alelhusus sınırlı gelirli ailelere, gençlere, engellilere hakeza benzeri sosyal bölük projesi hayata geçirmesini iri benzeri memnuniyetle karşıladık. Ego de bankaya gelerek müracaatımı yaptım. Sayın Cumhurbaşkanımızın böyle aynı proje ile vatandaşın karşısına çıkması hele gençlere kota ayırması bizleri memnun etti. Teşekkürname ederiz. İnşallah kandırıcı peki.” diyerek konuştu.

Mehmet Turan ise projeye başvuruda çıkmak amacıyla vezneci uğrunda beklediğini dile getirerek, “Biz gençlere bu fırsatı verdiği üzere Cumhurbaşkanımıza teşekkür ederiz. Çokça güzel aynı punt. İnşallah dizge bundan yararlanır.” dedi.

Ziraat Bankası Hakkari Şubesi uğrunda muntazır Hasan Dayan de bahis konusu projenin kiracı olanlar amacıyla akla yatkın olduğunu belirterek, “Bankalarda bahir var. Biz da müracaat için tam bekliyoruz. 3+1 kat amacıyla başvuracağım. Adıma ev çıkmasından umutluyum. Biz projeden memnunuz. Çünkü kiralar arttı. Bu sayede eş sahibi olacağız inşallah.” ifadelerini kullandı.

Kardeşi Şaban Dayan üstelik düzenlenen projenin kendilerine iyice aynı imkan sunduğunu tabir ederek, bu asıl projelerin artması gerektiğini aktardı.Share: