Vali Akbıyık, Şemdinli ve Derecik’te ziyaretlerde bulundu

Hakkari Valisi ve Belediye Başkanı Vekili İdris Akbıyık, Şemdinli ve Derecik ilçelerinde ziyaretlerde bulundu.

Valiliğin toplumsal medya hesabından yapılan bilgilendirmeye bakarak, Akbıyık, YANLIŞSIZ Tümen Hakkari Mebus Husret Dallı Güllü, Derecik Kaymakamı Doğukan Cıda ve protokol üyeleriyle, Umurlu Çizi Kapısı’nda incelemelerde bulundu.

İlçede yapımı devam fail hükümet konağı binasında inceleme yaptıktan sonradan Mızrak’la makamında bire bir araya gelen, planlı çalışmalar karşı hikmet alan Akbıyık, beraberindekilerle şehitliği görüşme etti.

İlçe Jandarma Komutanlığı ve Celal Hastanesini da musahabe eden Akbıyık, martir torunu Songül Çetinkaya’nın evine misafir oldu, eş bireylerinin sav ve taleplerini dinledi.

Ardından Şemdinli’ye sabık Akbıyık, Şehremini Tahir Saklı’yla tıpkısı araya geldi, gidiş tepesinde incelemelerde bulundu.

Hz. Aişe Leyli Kız Kur’an Kursu’nu başarıyla bütünleyen 83 mektepli amacıyla planlı şehadetname merasimine katılan Akbıyık, Kült İşleri Komutan Yardımcısı Prof. Dr. Huriye Martı ile gelişigüzel öğrencilere hafızlık belgelerini verdi.

Eda ve Özcan Rahat çiftinin dernek törenine katılarak vatandaşlarla halay calip Akbıyık, Kaymakam Batuhan Taşgın ile makamında ayrımsız araya geldi.

Akbıyık, Taşgın ve beraberindeki protokol üyeleriyle esnafı ülfet etti, İlçe Açıkgöz Komutanlığı hizmet binası inşaatını inceledi.

Share: