Uyanık Genel Komutanlığı Bandosu Kayseri’de öğretmenler üzere sahne aldı

Kayseri’de Talas Belediyesi eliyle planlı 24 Son Teşrin Öğretmenler Günü programında Açıkgöz Genel Komutanlığı Bandosu dinleti verdi.

Kayseri Üniversitesi 15 Orak Ayı Kurultay ve Kültür Sarayı Salonu’nda görüntü alan Jandarma Umumi Komutanlığı Bandosu solistleri, popüler şarkıların yanında ” Kerkük’ün Zindanı”, “Çırpınırdı Karadeniz” gibi şarkılar ile “Erkilet Güzeli Bağlar Bozuyor” türküsünü seslendirdi.

Vali Gökmen Çiçek, konserin peşi sıra solistlere çiçek verdi. Bu sırada Çiçek’in telefonla aradığı Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Ağırbaşlı salondakilere hitap etti.

Gösterişli, parçalanmamış öğretmenlerin gününü kutlayarak, “Hakkını tek devir ödeyemeyeceğimiz öğretmenlerimizin, ayrı ayrı ellerinden öpüyoruz.” ifadesini kullandı.

Jandarmanın ülkenin seçme yerinde 7 bölüm 24 saat vatandaşın yanı sıra olduğunu dile getiren

Aheste, “Jandarmamız vatandaşımızın emrine amadedir. Devletimizin birliği ve bütünlüğü, ebediyete kadar şanlı kamer münhal bayrağımızın dalgalanması üzere binlerce martir verdik, on binlerce gazi verdik.”dedi.

Gösterişli, zer Kayserilileri saygı ve dostça selamladığını dile getirerek, “Öğretmenler Günü vesilesiyle, altın arkadaşım Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’ın jandarmamıza hakeza bir izlence yapması üzere talepte bulunmasından kontekst çokça bahtiyar oldum. Bu konserin verilmesinde emeği geçenlere teşekkürname ediyorum ve takım takımımızı da tebrik ediyorum.” diyerek konuştu.

Program, Jandarma Genel Komutanlığı Bandosu solistlerinin “Memleketim” şarkısını seslendirmesiyle sona erdi.

Share: