Ulu Önder Atatürk, 10 Kasım’da Beylikdüzü’nde Anılacak

Beylikdüzü Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Alemdar Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ü, sonsuzluğa uğurlanışının 84’üncü yılında tıpkı saf etkinlikle anacak.

Beylikdüzü Şehremini Mehmet Kasıt Inmeli ve kaymakamlık protokolünün katılımıyla, Yaşam Vadisi Çanakkale Galibiyet Meydanı ve Atatürk Anıtı’nda gerçekleşecek çelenk sunu töreniyle başlayacak anma programı, işporta, konser ve konuşma programlarıyla devam edecek.

10 Teşrinisani Atatürk’ü Anma Programı etkinlikleri kapsamında ayrıca Zehra Kötürüm ve edip Sevil Yaşar, Beylikdüzü Atatürk Firez ve Konuşma Merkezi’nde Okuyucu-Edip buluşmalarında ‘Bir Öğretmenin Kaleminden Atatürk’  kitabı üstüne söyleşi gerçekleştirecek. Saat 13.30’da başlayacak etkinliğinin arkası sıra ‘Atatürk Fotoğrafları Sergisi’nin açılışı yapılacak.

ATA’YA SAYGI KOŞUSU 13 KASIM PAZAR GÜNÜ

Saatler 20.00’yi gösterdiğinde ise önder Oğuzhan Bolbol yönetimindeki Beylikdüzü Belediyesi Musiki Derneği, Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirecek. Ahit boyu süren yâd etkinliklerinin ardından Beylikdüzü’nde geleneksel ayla gelen Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk, silah arkadaşları ve şüheda amacıyla doğum okutularak lokma dağıtılacak.

13 Teşrinisani Ahzüita haset ise Gürpınar sahilinde ‘Ata’ya Tevakki Etmek Koşusu’ gerçekleştirilecek. 08.30’da tören düzeni konuşmalarıyla başlayacak programda saatler 09.05’i gösterdiğinde koşunun startı verilecek.

Share: