Türkiye, SIAL Paris’te elçi firma sayısında bir numara oldu

– Türkiye, SIAL Paris’te delege firma sayısında bir numara oldu

PARİS – Türkiye, 119 ülkeden milli katılımın sağlandığı dünyanın sunma şişman azık ve içecek fuarlarından SIAL Paris’te 345 firma katılımıyla bir numara oldu.

Dünyanın ayrımsız çokça ülkesinden 200 bine andıran ziyaretçisi ve 7 bine mümasil katılımcısı ile dünyanın bildirme büyük uluslararası besin fuarlarından biri olan Sial Paris Fuarı bu yıl da 15-19 Ekim 2020 tarihleri ortada kapılarını ziyaretçilerine açtı. Fuara bu sene 345 firma ile katılan Türkiye, SIAL Paris’te tıpkı organizatör marifetiyle milli paydaşlık düzenleyen ülkeler arasında birinci talih oldu. Türkiye dışından katılan özel Türk firmalarıyla birlikte bu yıl Sial Azık Fuarı’nda 300’e mümasil firma Türkiye’yi düzen ediyor. İki yılda tıpkısı gerçekleştirilen fuarın milli katılımlar için ayrılan bölümünde Türkiye stantlarını 36 yıldır İstanbul Tecim Odası düzenliyor. Bu ortak alanda Türkiye’nin dört bir yanından katılan 270 Türk firması stant açarken, 75 Türk firması da SIAL’e değişik salonlarda bireysel stantlarıyla katıldı.

Paris Sial Azık Fuarı’na katılan Akdeniz Tahıl, Bakliyat, Semirtilmiş Tohumlar ve Mamülleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Memiş, Sial Besin Fuarıyla ilgili yaptığı açıklamasında, “Akdeniz Tahıl, Bakliyat, Semirtilmiş Tohumlar ve Mamülleri İhracatçıları Birliği Adına buradayız. Bu sene ilk defa Sial Fuarı’na katılıyoruz. Burada standı sıfır üyelerimizin müşterileriyle ya birlikte görüşmek istedikleri firmalarla ikili görüşmelerini yapmaları üzere standımızı açtık. Benzeri zamanda birliğimize ilgilendiren üyelerin bulunduğu bu broşürleri bile birliğimizi ülfet fail tanışık firmalarla buluşturuyoruz. Şu dakika çokça evire çevire tıpkı kelle yaptık. Hem ürünleri tanıtıyoruz hem de bire bir taraftan tadım etkinliğimize bitmeme ediyoruz. Güzel benzeri esas oldu. Dilerim ilerleyici dönemlerde henüz ayrımlı etkinlikler bile evet “dedi.

İstanbul Ticaret Odası olarak, Sial Gıda Fuarı’na geçen yıllarda olduğu üzere bu seneki Fuar üzere katılımı kombinasyon fail ve firmaların organizasyonunu işleyen İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ahmet Özer, Paris Sial Azık Fuarı’ndaki beklentilerinden bayram ederek, “Bu yıl Milil kendisine 270 firma katılımıyla tarihimizdeki sunu faziletli katılımı yaptık. Elan faziletkâr bile olabilirdi fakat alanlarımızın yeterliliği bu kadar olduğu için bu kadar katılımcımızı getirebildik. Gâh firmalarımızın kendi ferdî katılımları bile bulunan. Amma bizim katılımımız mutluluk çapında seçkin şehirden alelhusus İstanbul, İzmir, Gaziantep ve Ankara sıralamasıyla gitmekte olup alelacele dakikasında her şehrimizden katılımcımız geldi. Sial Azık Fuarı’na Türkiye’den Katılan Ticaret Odaları Türk mutfağı tanıtımı yapıyorlar. Ücretsiz yerine çeşni ikramda bulunuyorlar. Geçen yıllarda baklava, şekerli ikramlarımız oldu. Amma bu posta kim katılımımızda daha mufassal iştirak gerçekleştirdik. Haddinden Fazla bile tabiat aldığını gördük, evire çevire ayrımsız uygulama oldu. İstanbul Tecim Odası bünyesinde katılanlar bakım kalitesi anlamında çokça memnunlar. Ancak bu Fransa’daki bir tutar petrol kısıtlaması yüzünden sabah saatlerinde tıpkısı serinlik oldu, çokluk yoktu, ancak şu anda gördüğümüz kadarıyla gayet çetin bitmeme ediyor” şeklinde konuştu.

Share: