Turgutlu Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri İçin Mankafa Tadat Başladı

Turgutlu Belediyesi ocak sahipliğinde bu yıl Besili Güreşçi Güreşleri’nin üçüncüsü düzenlenecek. Türkiye’nin adlı başpehlivanlarının üstelik katılacağı Semiz Pehlivan Güreşleri, 8 Ekim Cumartesi haset saat 09.00’dahi Irlamaz Rekreasyon Alanı Amfitiyatro’dahi güreşseverleri ağırlayacak.

Turgutlu Belediyesi, Semirtilmiş Pehlivan Güreşleri’ne hazırlanıyor. Türkiye’nin en ünlü başpehlivanlarının mücadelesine dahi manzara olacak Besili Güreşçi Güreşleri’ne kestirmece 400 pehlivan katılacak.

Turgutlu Belediyesi Semirtilmiş Pehlivan Güreşleri, 8 Ilk Teşrin cumartesi haset Irlamaz Rekreasyon Alanı Amfitiyatro’bile gerçekleşecek. Müsabakalar saat 09.00’de başlayacak ve devir boyu sürecek. Semiz Pehlivan Güreşleri kapsamında 7 Ilk Teşrin Cuma haset saat 18.00’birlikte başpehlivanların katılımıyla Turgutlu Belediyesi Hizmet Binası önünden meze yürüyüşü da gerçekleşecek.

Üçüncü posta düzenlenecek Yağlı Pehlivan Güreşleri için açıklamada mevcut ve tekmil Turgutlu halkını güreşlere çağırma fail Turgutlu Şehremini Kısık Akış, “Yağlı Pehlivan Güreşlerimizi bu sene üçüncü sefer düzenlemeye hazırlanıyoruz. Geçtiğimiz yıllarda olduğu kabilinden bu yıl bile Türkiye’nin ciharıyek yanından gelecek olan güreş severlerimize unutamayacakları tıpkı dönme yaşatacağız. Ünlü başpehlivanlarımızla birlikte canlı güreşçilerimizin üstelik çeri meydanında savaş edeceği Semirtilmiş Güreşçi Güreşlerimize cemi hemşehrilerimizi davet ediyorum” dedi.

Share: