Turgutlu Belediyesi Kış Spor Okulları Başlıyor

Turgutlu Belediyesi Hars ve Içtimai İşler Müdürlüğü bünyesindeki Şita Spor Okulları’nda dallar sporla buluşmaya bitmeme ediyor. Kayıtların devam ettiği Kış Spor Okulları’nda eğitimler, 24 Eylül cumartesi günü başlayacak.

Turgutlu Belediyesi “Sporla Büyüyen Bilgisizlik” projesi kapsamında çocukları sporla buluşturmayı sürdürüyor. Yaz dönemini spor ve canlılık ile çöz içe nâkil kollar için Kış Spor Okulları açılacak. Hars ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde başlayacak olan Şita Spor Okullarında voleybol ve basketbol kursları düzenlenecek. Uçan Top kursunda 8-14, basketbol kursunda ise 7-15 yaş arası çocuklar alanlarında ehlivukuf eğitmenler yoluyla eğitim görecek. Voleybol ve basketbol kursları, cumartesi ve münasebet günleri gerçekleşecek.

Kış Spor Okulları’nda eğitimler, 24 Ilkgüz cumartesi günü başlayacak. Kurslara kayıtlar ise Turgutlu Belediyesi Bakım Binası 7. katında düzlük düzlük Firez ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nde devam ediyor.

Turgutlu Şehremaneti Başkan Yardımcısı Fırat Honaz, “Spor kurslarımızla yaz dönemi boyunca fiziksel ve içtimai becerilerini geliştiren çocuklarımız üzere kış dönemini birlikte müfit bir şekilde geçirebilmeleri hesabına Kış Spor Okullarımızı düzenliyoruz. Çocuklarımızın sporla büyümesi üzere çalışmalarımıza bitmeme ediyoruz” dedi.
Share: