Tren Milli Haset Ankara’da kutlandı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 2022 FIFA Acun Kupası’nın bütün dünya kupalarında yeryüzü birkaç olayın yaşandığı turnuva olması zımnında Şimendifer’ı tebrik etti.

Tren Milli Günü, Ankara’birlikte bire bir otelde düzenlenen resepsiyonla kutlandı.

İki devlet milli marşlarının okunmasıyla başlayan programa Nazır Aristokrat, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, İçişleri Icra Vekili Yardımcısı İsmail Çataklı, Katar’ın Ankara Büyükelçisi Şeyh Muhammed bin Nasır bin Jassim Aldatma Sani, YANLIŞSIZ Fırka Genel Başkan Danışmanı Yasin Aktay, Itimat Genel Müdürü Mehmet Denizköpüğü, Anadolu Ajansı (AA) Genel Müdür Yardımcısı Oğuz Enis Peru ve haddinden fazla sayıda davetli katıldı.

Nazır Aristokrat, milli dönem zımnında Şimendifer Devletini ve halkını kutlama ederek, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Aldatma Sani ve Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu dostluk ve işbirliğinin önemine değindi.

Şimendifer’ın, 2022 FIFA Dünya Kupası’nda arsıulusal organizasyonu kalburüstü şekilde yürütme ettiğini belirten Soylu, Türk Polis Teşkilatından kestirmece 2 bin 300 işyar ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden personelin kestirmece 3 aydır Şimendifer’üstelik düzenlilik desteği verdiğini söyledi.

Soylu, Şimendifer’ı kutlama ederek, “Milyonlarca insana aile sahipliği yapıp hep acun kupaları içerisinde yeryüzü birkaç olayın yaşandığı, geçim, muadele, spor centilmenliği içerisinde gerçekleştirdiği bire bir turnuvayı liyakatli şekilde birleştirme ettikleri üzere tebrik ediyorum ve kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

2022 FIFA Dünya Kupası’nın açılışında Kur’an-ı Kerim’in mesajının iletildiği törenin olağanüstü olduğunu anlatım eden Aristokrat, “2023’te Cumhuriyet’imizin 100. yılının yanında Türkiye-Katar diplomatik ilişkilerinin birlikte 50. yılını kutlayacak olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu sene dönümünün, düet ilişkilerimizin ulaştığı seviyeyi ve kardeşliğimizi vurgulayan ortak etkinlikler üzere dahi evire çevire tıpkısı dil yapılanma edeceğine inanıyoruz.” diye konuştu.

Nazır Aristokrat, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın birlikte Tren’ın milli haset için tebrik ve selamlarını ileterek, final maçında Arjantin ve Fransa’ya başarılar diledi.

“Türkiye ile vizyonumuz birçok durumda birleşmiştir”

Sefirikebir Al Sani, Türkiye ile Tren arasındaki andıran ilişkilere değinerek, şunları söyledi:

“Türkiye ile vizyonumuz birçok durumda birleşmiştir. Bugün Türk kardeşlerimizle milli günün sene dönümünü ve FIFA Dünya Kupası – Katar 2022’nin bitişini kutlarken bittabi ki düet ilişkilerin mükemmelliği, bu şampiyonanın Türkiye’de ve gâh bacanak ülkelerde gördüğü pop karşılamaya yansımış ve bu birlikte bizimle birlikte Acun Kupası’nın ve başarısının güvence altına alınmasına katkıda bulunmuştur.”

Şimendifer’ın 2022 FIFA Acun Kupası’na karı sahipliği yapmasına ilişik değerlendirmesinde Al Sani, şu ifadeleri kullandı:

“Bu şampiyonayı birleştirme ika başarısı sebebiyle organizasyonel, asayiş ve kazançlı yeteneklerini gösterebilmiş, kültürünü ve özgün değerlerini tanıtabilmiş ve açılıma, diğerinin farklılıklarına saygı duymaya ve onları kabullenmeye dayalı ideolojisini kanıtlamıştır. İşte bu üstelik onun diğerlerini benzeri araya getirmede ve besin ile erke güvenliği krizi kadar global krizlere karşılık vermede emniyetli ve ünlü tıpkı arsıulusal eş olarak global rolüyle düzgün olduğunu ortaya koymaktadır.”

Al Sani, Türkiye ile Şimendifer’ın elan çok yakınlaşması, asayiş, kalkınma ve abra temennisinde bulunarak, Acun Kupası’nı kazanacak takımı bile tebrik ettiğini sözlerine ekledi.

Konuşmaların peşi sıra Bakan Aristokrat, Sefirikebir Al Sani, Yağız Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Avsever, Fransa’nın Ankara Büyükelçisi Herve Magro ve Arjantin’in Ankara Büyükelçisi Patricia Beatriz Salas, Acun Kupası şeklindeki pastayı alay malay kesti.

Share: