Traktör ve tarım araçlarına yönelik denetleme gerçekleştirdi

Bilecik’te, gidiş geliş düzeni ve güvenliğinin sağlanması ile kazaların yer organ indirilmesi amacıyla traktör ve ekincilik araçlarına yönelik teftiş gerçekleştirdi.

Bilecik Valiliği’nden alınan bilgiye bakarak, tarımsal faaliyetlerde makbul traktör ve benzer taşıtların yılın sadece belli dönemlerinde trafikte bulunmaları, ekseriyetle köylerde/kırsal bölgelerde hareketlilik yürütmelerine bağlı adına miftah sahipleri ve sürücülerinin gidiş geliş güvenliğine yeterince ehemmiyet vermedikleri ışık, dip reflektör ve değişik donanımları kusurlu yahut yoksuz bu taşıtların römorklarına ölçün dışı imla yaparak karayolunda seyretmeleri dolayısıyla trafik güvenliğini karşıt etkilediği belirtildi.

Traktör ve tarım araçlarına yönelik ‘Özel Gidiş Geliş Denetimi Uygulaması’ Bilecik İl Güllabi Komutanlığı emrinde vazifeli İl Uyanık Trafik ve Güvenlik Timlerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Faaliyette bölgede geçer not traktör ve ekincilik araçları denetlenerek Rops demiri, eğin üçlü reflektör ve soluk vazıh flaşör lambanın kullanımı konularında terbiye ve brifing yapıldı.

Trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması ile kazaların sunu örgen indirilmesi amacıyla denetleme faaliyetlerinin rastgele devir ve temas yerde etkili aynı şekilde gerçekleştirilmesi ve ‘Sürücülerde Algılanan Yakalanma Riski Duygusunu Arttırmak’ hissinin ense düzeyde tutulabilmesi amacıyla Bilecik İl Kurnaz Komutanlığı Kurnaz Gidiş Geliş Timlerince traktör ve ekincilik ara bulucu sürücüleri denetimine devam edeceği bilgisi verildi. – BİLECİK

Share: