Trabzon-Gümüşhane karayoluna düşen taş ve kayalar ulaşımı aksattı

Trabzon- Gümüşhane karayoluna sakıt taş ve kayalar ulaşımı aksattı

Trabzon’un Maçka ilçesi Başar mahallesi mevkiinde yola düşen kayalar dolayısıyla Trabzon-Gümüşhane karayolunda ulaşım tek şeritten kontrollü şekilde sağlanıyor

TRABZON – Trabzon’un Maçka ilçesi Başar mahallesi mevkiinde bu akşam ezanı yola sakıt taş ve kayaç parçaları zımnında Trabzon-Gümüşhane karayolunda ulaşım tek şeritten kontrollü şekilde sağlanıyor.

Alınan bilgiye göre, bu akşam ezanı saat 21.10 sıralarında Trabzon-Gümüşhane karayolu 41. Kilometresinde Maçka ilçesi Başar mahallesi mevkiinde sert yamaçtan yola düşen taş ve kaya parçaları zımnında nöbet ulaşıma kapandı. Yoldan araçların geçtiği sırada yaşanan olay nedeniyle istinkâf etmek ve ürkü yaşanırken, bu tam Trabzon’a pestil götürücü çevirgeç sahipleri çevredeki açacak şoförlerinin yardımı ile kayaların bire bir kısmını yoldan kaldırarak hastalarını Trabzon’a ulaştırmayı başardı. Olayın Bitirmiş, Mıntıka Gidiş Geliş ve Karayolları ekiplerinin bilgi verilmesinin peşi sıra yolda ekipler hazırlık alırken, kat yapılan çalışmaların ardından bir saat sonra tek şeritten kontrollü olarak ulaşıma açıldı. Karaca yolları ekiplerinin iş makinaları ile yoldaki kayaları ve taşları temizleme çalışması sürüyor.

Share: