Toyota 5. jenerasyon hibrit teknolojisini Avrupa’da üretmeye başlıyor

Toyota, elan faziletli performans ve daha efdal mahrukat verimliliği sunan akıbet kuşak hibrit sistemini Avrupa tesislerinde ortaya koymak için hazırlıklar yapıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Toyota, 2023 model yılına ilişik Corolla’birlikte kullanılmak üzere 5. jenerasyon melez teknolojisi Avrupa’üstelik dahi üretilecek. Yıpranmamış melez sistemi, Toyota’nın Polonya ve İngiltere fabrikalarında üretilerek, Türkiye’de ve İngiltere’de banttan inen Corolla modellerindeki yerini alacak.

5. jenerasyon hibrit motor ve şanzımanların üretimi, Polonya tesisinde 77 milyon avro ve İngiltere tesisinde 541 bin avro yatırımla gerçekleştirilen 7 üretim hattının güncellenmesiyle başlayacak.

Toyota Polonya’bile MG1 ve MG2 zindelik motorları ile melez şanzımanları üretirken bu bileşenler, 5. kuşak hibrit aktarma organını rekzetmek üzere İngiltere’de 1.8 litrelik benzinli motorla tıknaz edilecek.

5. jenerasyon Toyota melez teknolojisi daha belli belirsiz, elan kompakt ve daha yüksek güce sahip ruh motorlarıyla öne çıkıyor. Günce sürüşlerde elektrikli sürüş miktarının daha aşkın olmasıyla henüz bağan istihlak ve karbondioksit emisyonları sunan yıpranmamış melez teknolojisi, bire bir zamanda henüz efdal takat sınırı birlikte sağlıyor. 140 PS güce ehil 1.8 litre melez motor, esbak jenerasyona bakarak 0-100 km/s hızlanmasını 1.7 saniye iyileştirerek 9.2 saniyeye indirdi.

Verilen bilgiye göre, seçkin geçen jenerasyonda verimliliği ve performansı artırılan Toyota hibrit teknolojisi, Avrupa’üstelik henüz aşkın kullanıcı aracılığıyla tercih edilmeye devam ediyor. Son 4 yılda Toyota Avrupa satışlarında hibrit araçların oranı yüzdelik 30’dan yüzde 66’ya çıkarak önemini artırdı.

Share: