TOKİ, 26 ilde 365 arsayı sarih artırmayla satacak

Mekân, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Şişko Basamak İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İstanbul, Ankara ve İzmir’in üstelik aralarında bulunduğu 26 ildeki 365 arsayı bariz artırmayla satışa çıkardı.

AA muhabirinin TOKİ’den aldığı bilgiye bakarak, konut, tecim, sanayi, turizm tesis alanı, özel meslek alanı, akaryakıt istasyonu, lalettayin üretim, oto galericiler sitesi, park ve istirahat alanları niteliğindeki arsalara, yüzde 25 peşinat 36, 48 ve 60 kamer vadeyle ehil olunabilecek.

Muhammen bedeli 4 bilyon 721 milyon 272 bin 46 teklik olan kestirmece 1 milyon 501 bin 219 metrekare büyüklüğündeki Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Işıklı, Balıkesir, Çanakkale, Diyarbakır, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırıkkale, Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin Ağacı, Muğla, Niğde, Şanlıurfa, Tekirdağ, Yardımcı ve Van’üstelik bulunan 365 arsa belirtik artırmayla satılacak.

Açık açık artırma, 12 Teşrinievvel 2022 Çarşamba ve 13 Ilk Teşrin Perşembe günleri saat 10.30’birlikte iki ayrı oturum halinde yapılacak.

Oturumlar, Ankara Çankaya Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ile İzmir Bayraklı Tepekule Kurultay ve Işporta Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Ayrıca “www.emlakmuzayede.com.tr” adresinden bile teklif verilebilecek.

KDV’den muaf, yüzde 25 peşinat, 36, 48 ve 60 kamer vade

Alıcılar, hane, tecim, sanayi, turizm yapı alanı ve akaryakıt istasyon alanları niteliğindeki arsalara yüzde 25 peşinat, 36, 48 ve 60 ay vade ile ehil olabilecek. Ayrıca arsalar KDV’den affedilmiş şekilde satılacak.

12 Ekim 2022 Çarşamba günü saat 10.30’birlikte yapılacak bariz artırmada, Çanakkale, Eskişehir, Van, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Ankara, Afyonkarahisar, Balıkesir, Elazığ, Gaziantep, Tekirdağ, Uşak, Kayseri, Konya’da bulunan arsaların 13 Ilk Teşrin 2022 Perşembe saat 10.30’daki bariz artırmada ise Adana, İstanbul, Kocaeli, Şanlıurfa, Antalya, Muğla, Entelektüel, İzmir, Kırıkkale, Manisa, Sazak ve Niğde’da bulunan arsaların satışı gerçekleştirilecek.

Satışa verilen arsalar beyninde Adana Çukurova’de konut, Ankara Çankaya’de ev ve tecim, Antalya’üstelik konut ile ticaret, Vazıh’birlikte turizm üretim alanı, Elazığ’de basamak-ticaret alanları bulunuyor.

İzmir’üstelik satışa verilen arsalar beyninde uran, yerleşik göz alanı, sıradan endüstri sitesi, ekincilik ve konut alanları birlikte bulunuyor.

Antrparantez İstanbul Başakşehir’bile ev ve ticaret alanları satışa sunuldu.

Satışa ilişik tafsilatlı bilgiye “www.toki.gov.tr” ile “www.emlakmuzayede.com.tr” genel ağ adresinden ve 0 212 608 15 00 numaralı telefondan ulaşılabilecek.

Share: