TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Patika liselerinde dallar kızıl kelepçe sahibi oluyor

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Şu anda 117 pare iz lisesinin hamiliğini benim göz, borsalarım yapıyor Türkiye’de. Burada ne yetiştiriyoruz? Ara öge yetişiyor. Kime yetiştiriyoruz? Üyemize yetiştiriyoruz. Dallar da birer pasaj zer bilezik sahibi oluyor. Yani, ‘ya bana ayrımsız hisse senedi var mı?’ diyen adamlara filhakika hareket kapısı kilitsiz küreksiz burada, endüstri burada” dedi.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Tekirdağ’ın Hastalıklı ilçesinde Ticaret ve Uran Odası (TSO) Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi’nin açılışına katıldı. Çorlu Kaymakam Vekili Ergene Kaymakamı Mehmet Emin Taşçı, İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Hantal Kaplan, Dertli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İzzet Volkan, Sedir Başkanı Erdim Noyan ile iş insanları ve davetlilerin katıldığı açılışta konuşan Hisarcıklıoğlu, iş dünyasına faydası olacak ayrımsız merkezin açılışını yapmaktan memnun olduğunu söyledi. Hisarcıklıoğlu, “Ülkü yaşayanlar bu berkitme merkezine geldiği ant öz vekillerini seçiyorlar. Şayet bu iki vekil anlaşırlarsa maslahat namevcut. Anlaşamazlarsa ikisi anlaşıp 3’üncü ayrımsız kişiyi seçiyorlar. Üç can bir araya geliyor ve kararı veriyorlar. Peki ne büyüklüğünde sürede? 3 ayda. Tamam burada gider hangi? Mahkemelerde ödenen masrafın yüzdelik 50’si yani harcama düşüyor. Süreç 3 kamer içerisinde çözülüyor. Bunun aynı mahkemede karar veren hakimin verdiği kararla ayrımsız geçerlilikte. Onun için diyorum kim, burasını kullanın, bura sizin üzere var” dedi.

Hisarcıklıoğlu, mesleki eğitim bilimi liselerinin kendileri amacıyla yapıldığını belirterek, “Ancak bizi alay sahibi yapmıyorlardı, yıllardır uğraşıyorum ego. Mesleksel eğitimde hisse senedi dünyasının kortej sahibi olması için. Şu anda 117 tane iz lisesinin hamiliğini benim hane, borsalarım yapıyor Türkiye’de. Bunlardan bir tanesi Hastalıklı’daki çığır lisesi. Allah’a haddinden fazla şükür bak, itibarınız söyleyeyim hisse senedi dünyası adına. Yüzdelik 60 doluluk oranında patika lisesi giderken siz hamileliğinizi aldınız, yüzdelik 100’lük doluluk oranı elde ettiniz. Burada hangi yetiştiriyoruz? Küşayiş eleman yetişiyor. Kime yetiştiriyoruz? Üyemize yetiştiriyoruz. Çocuklar üstelik birer modül değerli kelepçe sahibi oluyor. Yani, ‘ya bana tıpkısı iş var mı?’ diyen adamlara elhak iş kapısı açık burada, endüstri burada” diye niteleyerek konuştu.

Share: