TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Kocaeli Tecim Odası meşveret toplantısında konuştu Açıklaması

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Bire Bir ve beraber olursak şu bileğimizi dünyada kimse bükemez.” dedi.

Hisarcıklıoğlu, Kocaeli Tecim Odası (KOTO) İstişare Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, hafta sonu Azerbaycan’da yaptıkları ziyaretleri ve temasları katılımcılara aktardı.

29 Ekim’birlikte Gemlik’teki TOGG fabrikasını Türk milletiyle bu arada açacaklarını rapor fail Hisarcıklıoğlu, Mart ayında da TOGG’un Kocaeli’dahi yollarda gezerken görüleceğini söyledi.

Hisarcıklıoğlu, TOGG’un tedarikçisi konumunda 35 Kocaelili firma bulunduğunu dile getirerek, bu durumun teknolojide ve yatırımlarda gelinen noktanın arz konkre göstergesi olduğunu kaydetti.

“KOTO, ticaret odaları içerisinde akreditasyon puanında Türkiye ikincisi oldu”

Kovid-19 salgını döneminde seçkin kaynak ve borsa başkanının tahammülfersa tıpkı takat sınırı gösterdiğini dile getiren Hisarcıklıoğlu, kendilerinin da gelen talepleri toplayıp değerlendirerek saat gözetmeksizin ilgililere ilettiğini bildirdi.

Hisarcıklıoğlu, tıpkısı odanın gür çalışıp çalışmadığını ölçen ayrımsız sistem bulunduğunu belirterek, bunun da denklik olduğunu söyledi.

Odaların verdiği hizmetleri ölçen uluslararası ve mutlak tıpkısı denklik kurumu bulunduğunu ifade fail Hisarcıklıoğlu, alelhusus Batılı ülkeler ve ABD’birlikte olmak üzere hep tecim odalarını bunların denetleyip yıldızladığını kaydetti.

Hisarcıklıoğlu, önce TOBB’un akredite olduğunu arkası sıra dahi odaların bu sürece katıldığını dile getirerek, KOTO’nun ticaret odaları içerisinde akreditasyon puanında Türkiye ikincisi olduğunu bildirdi.

Birlikte rahmet ve artağanlık olduğunu nâkil Hisarcıklıoğlu, onun amacıyla kimsenin başkasını ötekileştirmemesi gerektiğinin altını çizdi.

Hisarcıklıoğlu, farklılıkların zenginlikleri olduğunu vurgulayarak, ülkenin başına etki geldiği antlaşma milletin bağlanak ve beraberliğini ortaya koyduğunu belirtti.

17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nde bu irtibat ve beraberliği Kocaelililerin yaşadığına belen fail Hisarcıklıoğlu, o dönüş 75 yaşındaki benzeri ata ile eşinin İzmir’den buraya arkalama malzemesi getirdiğine tanık olduğunu söyledi.

“Bire Bir ve beraber olursak şu bileğimizi dünyada kimesne bükemez.” diyen Hisarcıklıoğlu, “Buna bizzat şahit olan benzeri kardeşiniz olarak söylüyorum. Bunu yaptım bu arada, işinizde, gücünüzde, birbirinize, ortağınıza sarın kardeşim. Bunu işleyen kazanır.” ifadelerini kullandı.

KOTO Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Endişe de yaptıkları çalışmaları aktardı.

Konuşmaların arkası sıra güruh basına sınırlı devam etti.Share: