TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Bingöl Tecim ve Uran Odası bakım binasının açılışında konuştu Açıklaması

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Huzurun olmadığı yerde tecim gayrimümkün, ticaretin olmadığı yerde dahi baylanlık imkânsız.” dedi.

Bingöl Valisi Kırat Fellah’yi musahabe fail Hisarcıklıoğlu, elan sonradan Belediye Reisi Erdal Arıkan ile makamında görüştü.

Hisarcıklıoğlu, Bingöl Tecim ve Endüstri Odası’nın yeni bakım binasının açılışında yaptığı konuşmada, yıpranmamış bakım binasıyla çekicilik duyduklarını söyledi.

İş dünyasının birincil oyun merkezleri olan odaların, şehirlerine değer katan, güzelleştiren, hizmet fail yerler haline gelmeleri gerektiğini anlatan Hisarcıklıoğlu, yıpranmamış hizmet binasının Bingöl’ün gelişmesine elan iri katkılar vereceğine inandığını aktardı.

Türk gelişim dünyası yerine mesleki eğitime nazik ehemmiyet verdiklerini ve yıllardır bununla uğraştıklarını dile getiren Hisarcıklıoğlu, “Bu uğraşmaların sonucunda zaman 113 meslek lisesinin hamiliğini Türkiye’deki delik ve borsalar yapmaktadır. Burada üstelik büyük muvaffakiyet elde ediyorlar.” ifadelerini kullandı.

“Mart ayında de burada TOGG’u bütün bu arada göreceğiz”

Evcil otomobilin Türk insanı amacıyla 120 yıllık fon olduğunu dile getiren Hisarcıklıoğlu, 1960 yılında az eksik “Türkiye’nin Otomobili” projesi için 2017’dahi fariza üstlendiklerini anımsattı.

Bunun öncesinde 15 yıl çağrıda bulunulduğunu fakat kimsenin çıkmadığını anlatan Hisarcıklıoğlu, “Dünyayla teknolojik alanda ayrımsız zamanda yüzdelik 100 elektrikli, IP hakları bize ilgilendiren olan otomobilin Gemlik’teki fabrikasının açılışını 29 Ekimde yapacağız. Bu, aslında Türk iş dünyasının gururu. Bu otomobili yapanlar sizlersiniz. İnşallah Mart ayında de burada TOGG’u hep beraber göreceğiz. Bilcümle beraber burada bineceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

“Nahiye coğrafyamızda ve dünyada dahi hayat istiyoruz”

Bağlanak ve kardeşlik vurgusu özne Hisarcıklıoğlu, şöyle bitmeme etti:

“Huzurun olmadığı yerde ticaret olmaz, ticaretin olmadığı yerde birlikte işve gayrimümkün. Tığ de ülkemizde ticaretimizi yapabilmek için sağlık istiyoruz. Artı doğrulmak istiyoruz, halkımızı zengin emreylemek, istihdam kurmak istiyoruz. Amma sadece ülkemizde değil, bölge coğrafyamızda ve dünyada da sağlık istiyoruz. Zira önümüz açıldıktan dünyayla ticaret ika şahsımız daha birlikte artar. Allah ‘Bir ve beraber olunca rahmeti, bereketi veririm’ diyor. Ben bu kapsamda diyorum ki; ‘Ne peki birbirinizi ötekileştirmeyin.’ Budunsal kökeni, mezhebi, politik fikrinden kontekst birbirinizi ötekileştirmeyin. Aramızda değişik fikirlerimizi tartışacağız, kuma akılda birleşeceğiz. Bunu yapanlar kazanıyor, bunu yapamayanlar kaybediyor. Cenabıhak bize de tıpkısı araya gelip alay malay akım etme kabiliyetini dokunaklı günde verdiği kabil ongun günde de versin.”

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve SELIM Tümen Bingöl Mebus Cevdet Yılmayan de Kovid-19 salgını sonrasında dünyanın arz şanslı ülkelerinden birinin Türkiye olduğunu ifade ederek, “Hazırlık sistemlerinin değiştirildiği, farklı arayışların olduğu ayrımsız dünyadayız. Ukrayna savaşı sonrası Türkiye’nin stratejik önemi anlaşılmış durumda. Ilımlı vadede Türkiye kayırıcı orta dirimsel grubundan faziletkâr dirimsel grubuna geçmeye namzet tıpkı ülke. Bunu bile henüz fazla demokrasiyle henüz aşkın kalkınmayla başaracak.” diye niteleyerek konuştu.

Konuşmaların arkası sıra Hisarcıklıoğlu ve Yılmaz, beraberindeki Ilbay Porte Dikici, Şehremini Erdal Arıkan, YANLIŞSIZ Tümen Bingöl Saylav Feyzi Berdibek, Bingöl Ticaret ve Endüstri Odası Başkanı Mahmut Ayas ile eskimemiş hizmet binasının açılışını gerçekleştirdi.Share: