THY ‘de 2 günde 7 halel

Türk Gelgel Yolları, öğün iptalleri ve gecikmelerle gündemden düşmüyor. Türk Hava Yolları uçaklarında zaman averaj 20 dakika ile 3 saat arasında gecikmeler yaşanırken, Zonguldak, Balıkesir ve Isparta uçuşlarını karşılıklı namına bozma etti. Serencam 2 günde ise THY’a ait 7 seferin tahrip edildiği öğrenildi.

Türk Gelgel Yolları yaz sezonunun başlaması ile alay malay teehhür ve kez iptalleri ile gündeme geliyor. Günde ortalama iç ve dış hatlarda 100’ün üzerinde seferde gecikmeler yaşanıyor. Antrparantez Türk Çekicilik Yolları evvel Sivas, Sinop, Denizli, Trabzon seferlerini nakız ederken, bugünde Zonguldak, Balıkesir ve Isparta uçuşlarını çapraz kendisine fek etti.

Uçuş ekipleri evden çağrılıyor

Türk Hava Yolları yetkililerinin geciken seferler dolayısıyla uçuş süreleri dolan uçuş ekiplerinin namına yeni ekipleri evinden getirmesi, rötarın artmasına bozukluk oluyor. Birçok öğün gecikme yapması zımnında pervaz ekiplerinin uçuş saatleri doluyor. Havacılık kurallarına göre pervaz saati dolan ekiplerin uçuş güvenliğini aksatmamak için uçması haram. Uçuş saati dolan kabin ekiplerinin hesabına Türk Çekicilik Yolları evden kadro çağırıyor. Rötar fail uçaklar bire bir üstelik kabine ekibinin gelmesini bekleyince, rötarlar uzuyor.

Uçaklarını muntazır yolcular uyuyor

Uzun rötarlar zımnında saatlerce havalimanında özlemek zorunda kalan ara sıra yolcular, uçaklarını bekleme salonunda uyuyarak bekliyor. bu arada İstanbul aktarmalı yolcular ise uçaklarını kaçırdığı amacıyla otellere yerleştiriliyor. Bu nedenle Türk Albeni Yolları’nın otel sırasının önünde sıraların oluştuğu görüldü. – İSTANBUL

Share: